YİNE yürekler yandı. Şırnak´ın Gabar Dağı´nda çıkan çatışmada bir üsteğmen ile üç er şehit oldu.


YİNE yürekler yandı. Şırnak'ın Gabar Dağı'nda çıkan çatışmada bir üsteğmen ile üç er şehit oldu. Çatışmada 9 askerin yaralandığı, yaralılardan 5'inin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Bölgede hava destekli operasyonların devam ettiği öğrenildi.
YİNE yürekler yandı. Kara haber dün öğle saatlerinde geldi.Şırnak'ta teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 1 üsteğmen ile 3 asker şehit oldu. Gabar Dağı'nda teröristlerle çıkan çatışmada 9 askerin de yaralandığı bilgisi alındı.Yaralılardan 5'inin durumunun ağır olduğu öğrenildi.
4 şehit haberinin ardından sınırda hareketlilik yeniden başladı. Kuzey Irak'a sıfır noktada bulunan Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde uzun bir aradan sonra tekrar askeri hareketlilik gözleniyor. Olası bir sınır ötesi operasyonda kullanılacak merkezlerden biri olan Çukurca İlçesi'nin sınırda bulunan köylerine dün gece geç saatlerde askeri sevkiyat yapıldı. Yaklaşık 20 araçtan oluşan ve içinde yaklaşık 200 askerin bulunduğu askeri araçlar, ilçe merkezinden geçip, sınır noktasında bulunan Işıklı, Çayırlı, Hakantepe köylerindeki birliklere takviye yapıldı.
Gece boyunca süren askeri hareketliliğin ardından gün içinde de ilçe merkezinde bu kez de birliklere malzeme takviyesi yapan araçlar geçti. İçinde gıda, giyim, top ve mühimmatlar bulunan yaklaşık 10 sivil kamyon, bu malzemeleri yine aynı köylere götürdü. Kuzey Irak'la yaşlaşık 100 kilometrelik bir sınırı bulunan Çukurca İlçesi'nde bu malzeme sevkiyatı vatandaşlar tarafından büyük bir dikkatle izledi.
JETLER KARAKOLU VURDU
Öte yandan Türkiye-Irak sınırında başlayan hareketlilik de giderek tırmanıyor. Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar dün sabaha karşı Kuzey Irak'daki PKK yuvalarını bombaladı.

Sabaha karşı saat 02.00'de sınırı geçerek Irak hava sahasına girerek Türk savaş uçakları teröristlerin barındığı bir karakol binası ile bazı hedefleri ateş altına aldı. Irak'lı yetkililerden gelen açıklamada ise Türk helikopterlerinin boş bir köyü vurduğu ve köyde yaşayan PKK'lıların olmadığı duyuruldu.
Zaho Emniyet Müdürü Aşti Koçer, Türk savaş uçaklarının, Silopi İlçesi Görümlü Köyü bölgesinin tam karşısında yer alan Kuzey Irak topraklarına geçtiğini söyledi. Türk jetlerinin Vansora bölgesinde bulunan Saddam döneminden kalan ve terkedilen karakola yerleşen PKK'lı teröristleri hedef aldığınısöyleyen Aşti Koçer, karakolun kullanılamaz hale geldiğini ve kendilerinin burada hasar tespitine başladıklarını kaydetti.
Aşti Koçer, Türk savaş uçaklarının irili ufaklı PKK kamplarının bulunduğu sınır kesimindeki Haftanin ve Sinnaht bölgelerinde keşif uçuşu yaptıktan sonra buralarda da bazı stratejik noktaları vurduğunu, uçakların Çukurca'ya kadar uzanan bölgede uçtuktan sonra Türk hava sahasına girdiğini söyledi.

Habere göre, Zaho Emniyet Müdürü Aşti Koçer de bombalamayı doğrulayarak hasar tespiti ile ilgili inceleme başlattıklarını söyledi.