Sonuçlar 1 to 2 of 2

Konu: Bu ne acizlik

 1. #1
  KaNKuRT
  Guest

  Default Bu ne acizlik

  Atatürk´ün kabrini bile ziyaret etmeyen Kral´ın ayağına gidip madalya veren AKP hükümeti, bu sefer de "Peres geliyor, İsrail´i üzeriz" diye TRT´deki programları sansürletti


  Atatürk'ün kabrini bile ziyaret etmeyen Kral'ın ayağına gidip madalya veren AKP hükümeti, bu sefer de "Peres geliyor, İsrail'i üzeriz" diye TRT'deki programları sansürletti.
  TÜRKİYE, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan'ın Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın ayağına gitmesinin şokunu yaşarken, hükümetin bir acizliği daha ortaya serildi. Dün akşam TRT 1'de yayına konulması gereken Banu Avar'ın hazırladığı "Sınırlar Arasında" programının "Suriye" bölümü, TRT Haber Dairesince ve hükümetin istekleri doğrultusunda yayından kaldırıldı.
  SINIRLAR Arasında programı geçtiğimiz yıllarda da sık sık benzer sansürlemelerle karşı karşıya kalmıştı. 2005 Mart'ında yayınlanan Suriye programının büyük bir bölümü yihe 'İsrail'i üzer!
  gerekçesiyle sansürlenmiş; 2006 Mart'ında Filistin'le ilgili program yine sansüre uğramış, yayınlanan kısmı da İsrail Büyükelçiliği'nin isteği ile tekrar yayını engellenmişti.
  TRT 12 Kasım pazartesi günü TRT 1'de yayına konulması gereken Banu Avar'ın hazırladığı "Sınırlar Arasında Programı SURİYE bölümü, TRT haber dairesince yayından kaldırıldı. Banu Avar'ın programının kaldırılması ilk değil. Aynı program daha önce de hükümetin isteği ile bir çok kez yayından kaldırılmıştı.
  Programın yayından kaldırıldığı bilgisi, Haber Program Müdürü Meryem Uysal tarafından ekibe bildirildi. Uysal, programın, 'Türkiye'yi ziyaret eden İsrail heyetini incitebileceği gerekçesiyle' yayından kaldırılmasının uygun görüldüğünü bildirmişti. Daha sonra bu söylem değiştirilerek, Sınırlar Arasında ekibine gerekçesiz olarak programın yayınlanamayacağı ve bu konuda bir gerekçe bildirilemeyeceği söylendi.
  AMAN İSRAİL ÜZÜLMESİN
  Sınırlar Arasında programı geçtiğimiz yıllarda da sık sık benzer sansürlemelerle karşı karşıya kalmıştı.
  2005 Mart'ında yayınlanan Suriye programının büyük bir bölümü 'İsrail'i üzer!'
  gerekçesiyle sansürlenmiş; 2006 Mart'ında Filistin'le ilgili program yine sansüre uğramış, yayınlanan kısmı da İsrail büyükelçiliği tarafından şikayete uğramış ve tekrar yayını engellenmişti.
  2006 Aralık ayında İsveç'in Nobeli adlı program da 'İsveç'i üzer!' gerekçesiyle tekrar yayından kaldırılmıştı.
  2007 Eylül'de Hangi Avrupa adlı özel bölüm 'Avrupalı dostlarımızı üzer!' gerekçesiyle yayına konulmamıştır.
  Banu Avar, TRT tarafından bundan önce 5 kez yayın sansürüne uğramış ve bugüne kadar yayınlanan 75 programın çoğu, 3-10 dakika arası kesilerek yayınlanmıştır.
  Mayıs 2007'de habersizce yayından kaldırılan ve tekrar bölümleri de yasaklanan program, TRT yönetim kurulunun gayreti, baskı ve teşvikiyle tekrar yayına koydurulmuştur.
  Yapılan eleştirilerde " TRT bir kamu kurumudur ve kamunun maddi katkısıyla ayakta durmaktadır ve kamu için vardır. Ama görünen o ki, kamuyu bilgilendiren ve TRT nin en büyük ilgiye mazhar olan programı Sınırlar Arasında ve yapımcısı Banu Avar çeşitli engellerle bezdirilmeye çalışılmakta ve istifaya zorlanmaktadır " denildi.

 2. #2

  Default

  Türkiyede işini en iyi yapan insanlardan biridir Banu Avar. Bari onu rahat bırakın. Oldu olcak tüm tvler kapatılsın...

Tags for this Thread

Bookmarks

Gönderme izinleri

 • Yeni Konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız.
 • Eklenti gönderemezsiniz.
 • Mesajlarınızı düzenleme izniniz yok.
 •