Sonuçlar 1 to 4 of 4

Konu: DTP hemen kapatılmalı

 1. #1
  KaNKuRT
  Guest

  Default DTP hemen kapatılmalı


  Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, Demokratik Toplum Partisi temsilcilerinin eylemlerinin hem Anayasa'ya hem de Siyasi Partiler Yasası'na aykırı olduğunu savunarak, "DTP hakkında gecikmeden kapatma davası açılmalı" dedi.
  Savaş, DTP milletvekilleri ve il başkanlarının her yaptığı eylemin hem Anayasının 68. ve 69. maddelerine, hem de Siyasi Partiler Yasası'na aykırı olduğunu vurgulayarak, "Eylemler mutlak suretle parti kapatma nedenidir" diye konuştu.
  "GEÇ KALINMAMALI"
  DTP milletvekili Fatma Kurtulan'a ait olduğu iddia edilen görüntülerinin "bardağı taşıran son damla" olduğunu söyleyen Savaş, şöyle devam etti:
  "Maalesef Türkiye hukuk devleti olmaktan çıktı. Bazı siyasi partiler demokrat görünmek adına bu çığrından çıkışa yanıt vermiyorlar. Halbuki, gecikmeden gereğini yapmak lazım. Geç kalınmamalı. Cumhuriyet'in kurumları kendilerine yasalarla verilen görevi yerine getirmeli. Bu tip partiler hakkında gereğini yapmamayı demokrasinin icabı olarak gösteriyorlar.

  Uç partiler yüzünden demokrasi sona erebiliyor. Her ülke kendini bu tür akımlardan koruyor. Terör örgütünü kınamayan partiler yurtdışında kapatılıyor. AB ülkeleri, İspanya'nın yaptığı bu işlemi kınamıyor. Ama Türkiye'yi eleştiriyor. Anayasal düzenimizi yıkmak isteyen partileri AB üyesi ülkeler ve ABD destekliyor. Bana göre, çoktan DTP hakkında kapatma davası açılmalıydı. Eylemli şekilde Türkiye Cumhuriyeti'nin temeline dinamit koymaya çalışıyorlar ve bunlar parti kapatma nedenidir."

 2. #2
  The Avatar
  Guest

  Default

  terörüst parti işte kapatılsın

 3. #3

  Default

  Bu Ülkede vatana ihanet suçu yokmu ben bunu merak ediyorum. Adamlar eyaletlere ayırıyolar Türkiyeyi ve biz hala kapatılsın mı yoksa kapatılmasın mı onu tartışıyoruz...

 4. #4
  YaGMuR_CiNi
  Guest

  Default

  gec bile kalindi !

Similar Threads

 1. Hemen açılan laptop
  By kuzeyinoğlu in forum Bilim ve Teknoloji haberleri
  CEvaplar: 0
  Son Mesaj: 25-08-09, 12:45
 2. vaktim yok hemen lazim
  By YaGMuR_CiNi in forum Karikatürler
  CEvaplar: 4
  Son Mesaj: 13-12-08, 14:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Gönderme izinleri

 • Yeni Konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız.
 • Eklenti gönderemezsiniz.
 • Mesajlarınızı düzenleme izniniz yok.
 •