Sonuçlar 1 to 2 of 2

Konu: Maymun bile kopyalandı insanoğlu sırada

 1. #1
  KaNKuRT
  Guest

  Default Maymun bile kopyalandı insanoğlu sırada

  Bilim adamları, bir ilke imza atarak birbirinin aynısı tam elli maymunu kopyalamaya hazırlanıyor. Bu buluş insan kopyalamaya doğru ilk adım

  İngiliz Independent gazetesi, yetişkin maymunlardan düzinelerce embriyo klonloma başarısını manşetine taşıdı. Bir ilke imza atan ABD’deki Oregon National Primate Araştırmalar Merkezi’nden Rus bilim adamı Shoukhrat Mitalipov, “Bugüne kadar yetişkin hücrelerden klonlanmış embriyo yapılmamıştı. Biz bunu başardık. Toplam 100 embriyo elde ettik. Bunların 50’sini dişi maymunların rahimlerine yerleştirdik. Şimdi birbirinin aynısı 50 maymunun doğmasını bekliyoruz. Bu konuda fazla açıklama yapamam. Tüm veriler için gelecek ayı beklemelisiniz” dedi.

  TOPLU KOPYALAMA DEVRİMİ

  Araştırmayı değerlendiren Prof. Alan Trounsan, “İnanılmaz bir gelişme. Daha önceden insanlara en çok benzeyen maymunların -hele bu kadar yüksek rakamda- kopyalanacağı düşünülmüyordu. Bu nedenle de kopyalama çalışmaları insanlarda başarılı olamayacaktı. Bu buluş bu inanışı yıktı. Artık kopyama çalışmalarını insanlar üzerinde yapmalıyız” diye konuştu.
  İnsan kopyası karşıtları hemen harekete geçti

  DÜZİNELERCE embriyonun beraber klonlanması değişik çevreleri insan klonlanmasını engellemek için harekete geçirdi. İrlanda Ulusal Üniversitesi İnsan Hakları Merkezi’nden Brendam Tobin, “Birleşmiş Milletler’in üreme amaçlı kopyalama araştırmalarını yaşadışı ilan edememesi büyük başarısızlık. Yeni gelişme, insan kopyalanmasının ne kadar yaklaştığını bir kez daha gösteriyor. Hatta bu durum artık an meselesi. Yasalarla araştırmalar tüm dünyada yasaklanmalı” dedi.

 2. #2

  Default

  Ne yani benden bi tane daha mı olcak. Daha kötüsü dünya bi Bush daha kaldıramaz.

Similar Threads

 1. Web Office iPhone'la bile çalışacak
  By YaGMuR_CiNi in forum Bilim ve Teknoloji haberleri
  CEvaplar: 0
  Son Mesaj: 14-11-08, 01:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Gönderme izinleri

 • Yeni Konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız.
 • Eklenti gönderemezsiniz.
 • Mesajlarınızı düzenleme izniniz yok.
 •