Manisaspor'un Slovak yıldızı Holosko'ya Beşiktaş ve Trabzonspor'dan sonra Galatasaray da talip oldu. Ancak Manisaspor, Juventus'un da çok yakından takip ettiği ve devre arasında transfer etmeyi düşündüğü Holosko'nun bonservis ücretini 5 milyondan 7 milyon euro'ya çıkardı. Slovak oyuncuyu transfer etmekte kararlı olan Beşiktaş, Manisaspor'a adeta bir servet önerdi ve 5 milyon euro artı 2 futbolcu teklif etti. Manisasporlu yöneticiler, Kartal'ın teklifini değerlendiriyor.

Feldkamp çok istiyor
Holosko'yu Manisaspor'a aldıran Ersun Yanal'ın da Trabzonspor'un teknik direktörlüğüne gelir gelmez bordo-mavili yönetimden ilk talebi Filip Holosko oldu. Ancak Trabzon yönetiminin bu futbolcunun bonservis bedelini karşılaması zor görünüyor. Holosko için Manisaspor kulübünün kapısını çalan son takım ise Galatasaray oldu. Orta alana kuvvetli ve gole dönük bir oyuncu arayan Feldkamp'ın, yöneticilere "Holosko'yu alabilirsek, takımda sorun kalmaz" dediği öğrenildi.

Ülker'in kapısını çaldı
Galatasaray'ın Holosko transferinin maliyetini karşılaması için sponsor firmalarla görüştüğü ve öncelikle Ülker grubundan yardım istediği gelen bilgiler arasında. 23 yaşındaki Holosko ise Beşiktaş'a da Galatasaray'a da sıcak bakıyor. Bu gelişmeler de gösteriyor ki ocak ayında Manisaspor'da, Holosko konusunda hareketli günler yaşanacak. Manisaspor formasıyla 2 yılda 58 maça çıkan ve 18 gol atan Holosko, özellikle bu sezon müthiş performansı ile dikkat çekiyor.