Son maçlarda ortaya koyduğu süper futbol ve attığı gollerle Zenit'in şampiyonluğunda başrol oynayan Fatih'in Fenerbahçe'ye daha yakın olduğu konuşuluyor. Çünkü üç sezondur Fatih'i transfer etmeye çalışan sarı-lacivertli kulübün yöneticilerinin, Zenit Başkanı Fursenko'dan "Şampiyon olursak, Fatih'i size veririz" güvencesi aldıkları biliniyor. Ancak Fatih'e Almanya'nın Werder Bremen takımının cazip bir teklifte bulunması, golcü futbolcunun kafasını iyice karıştırdı.

Sezgin araştırma yaptı
Öncelikli hedefi Avrupa'da futbol kariyerine devam etmek olan Fatih için transferin son günlerinde Galatasaray da girişimde bulunmuştu. Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Zenit ile görüşerek milli golcü için fiyat sorduğunu belirtmişti. Galatasaray, ara dönemde Fatih'i transfer etmek için yine bütün şartları zorlayacak. 30 yaşındaki Zenit'li golcü için gözden çıkarılan rakam 5 milyon euro. Ancak Ruslar 7.5 milyon euro'dan aşağıya bu oyuncuyu bırakmıyor.

Ülker'in kapısını çaldı
Galatasaray'ın Holosko transferinin maliyetini karşılaması için sponsor firmalarla görüştüğü ve öncelikle Ülker grubundan yardım istediği gelen bilgiler arasında. 23 yaşındaki Holosko ise Beşiktaş'a da Galatasaray'a da sıcak bakıyor. Bu gelişmeler de gösteriyor ki ocak ayında Manisaspor'da, Holosko konusunda hareketli günler yaşanacak. Manisaspor formasıyla 2 yılda 58 maça çıkan ve 18 gol atan Holosko, özellikle bu sezon müthiş performansı ile dikkat çekiyor.