"Beşiktaş Başkanı en azından Süleyman Seba'dan feyz almalı İnanıyorum ki, yönetim çekilse bile Beşiktaş sahipsiz kalmaz"


***

Sahipsiz değiliz

"Beşiktaş Başkanı en azından Süleyman Seba'dan feyz almalı İnanıyorum ki, yönetim çekilse bile Beşiktaş sahipsiz kalmaz".

Beşiktaş'ın eski yöneticisi İhsan Kalkavan, son günlerde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi ve "Beşiktaş asla sahipsiz kalmaz" yorumunu yaptı. Siyah-beyazlı camianın sıkıntılı ve üzüntülü bir dönemden geçtiğini söyleyen Kalkavan, "Bir gerçke var ki kulüp başkanı en azından Süleyman Seba'dan feyz almalı. Çünkü Sayın Seba, çok iyi bir örnekti. Çok sevilen ve dengeleri iyi koruyan bir başkandı" ifadesini kullandı.

PAF çıkışı hataydı
Kalkavan şöyle devam etti: "Mesela PAF takımı olayını ben, Liverpool hezimetinin önemli bir nedeni olarak kabul ediyorum. Bir başkanın ağzından çıkan 'PAF takımı ile çıkacağız' sözü, ciddi spekülasyorlara neden oldu. Başkanın, teyakkuz durumunda Beşiktaş'ın ileri gelenleri ile toplanıp, ne yapılması hususunda fikir alışverişinde bulunması, konuşması gerekir."

Rakamlar abartılı
Bütün Beşiktaşlılar gibi kendisinin de mevcut durumdan çok endişeli olduğunu söyleyen Kalkavan, "İcraatına devam eden yönetime 'Sen git, biz geleceğiz' demek, ortalığı karıştırmaktan başka bir işe yaramaz. İnanıyorum ki çekilirse de Beşiktaş kesinlikle sahipsiz kalmayacaktır" dedi. Kalkavan, sahil kesiminden alınan bir oyuncunun 300 bin dolar piyasası varken, 4.5 milyon dolar ödenmesini de eleştirdi.