TÜRK jetlerinin Şırnak´ın Silopi ilçesine bağlı Görümlü´nün karşısındaki Vansora bölgesinde bulunan terkedilmiş karakolu "PKK´lılar var" gerekçesiyle bombaladığı iddia edildi


TÜRK jetlerinin Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Görümlü'nün karşısındaki Vansora bölgesinde bulunan terkedilmiş karakolu "PKK'lılar var" gerekçesiyle bombaladığı iddia edildi.Jetlerin Hakkari Çukurca sınırına kadar uçtuktan sonra Türkiye'ye geri döndüğü belirtildi.
Iraklı yetkililer, Türk helikopterlerinin Kuzey Irak'taki boş köyleri vurduğunu ileri sürdü.
Kuzey Irak'ın Zaho kentinde bulunan Doğan Haber Ajansı muhabiri Ramazan Yavuz, Iraklı yetkililerin sözlerini aktardı.
Türk jetlerinin, önceki gece Silopi'nin Görümlü bölgesinin karşısındaki Kuzey Irak topraklarında bulunan Vansora'daki terk edilmiş bir karakolu 'PKK'lılar var' gerekçesiyle bombaladığı iddia edilmişti.
Türk jetlerinin terk edilmiş karakolu 'PKK'lılar var' gerekçesiyle kullanılmaz hale getirdiği, terör örgütü PKK'ya ait kampların bulunduğu söylenen Haftanin ve Sinnaht bölgeleri üzerinde keşif uçuşu yaptığı, bazı noktaları bombaladığı kaydedildi.
Jetlerin Hakkari Çukurca sınırına kadar uçtuktan sonra Türkiye'ye geri döndüğü belirtildi.
Habere göre, Zaho Emniyet Müdürü Aşti Koçer de bombalamayı doğrulayarak hasar tespiti ile ilgili inceleme başlattıklarını söyledi.