Sonuçlar 1 to 2 of 2

Konu: Talabani çarketti

 1. #1
  KaNKuRT
  Guest

  Default Talabani çarketti

  ´´Türkler´e bir Kürt kedisi bile teslim etmem´´ diyen Talabani, Irak´ta Kürt ayrılıkçıların tüm faaliyetlerini engeleyeceklerini söyledi


  ''Türkler'e bir Kürt kedisi bile teslim etmem'' diyen Talabani, Irak'ta Kürt ayrılıkçıların tüm faaliyetlerini engeleyeceklerini söyledi.
  Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, ülkesinin etkin olarak Türkiye ile işbirliğinde bulunmanın yollarını aradığını ve artık Kürtler'in, Irak topraklarında ayrılıkçı askeri faaliyette bulunmasına izin vermeyeceğini söyledi.
  Mısır'ın başkenti Kahire'deki Arap Birliği Merkezi'nde Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa ile ortak bir basın toplantısı düzenleyen Celal Talabani, "Irak, Türkiye'ye yönelik tüm şiddet operasyonlarına karşıdır. Tüm çabalarımızı hem Türkiye'yi hem de Irak'ı tehlikeye atan terörizm tehdidini durdurmaya yoğunlaştırıyoruz. Recep Tayyip Erdoğan hükümetine yönelik herhangi bir askeri eylemi, Irak'a yapılmış bir eylem olarak değerlendiriyoruz" diye konuştu.
  Bölücü terör örgütüyle başetmenin en iyi yolunun siyasal ve medya baskısı yaratarak örgütü silahlarını bırakmaya zorlamak olduğuna inandığını belirten Talabani, Arap basınında son zamanlarda yer alan, "İsrailliler'in, Kürt yönetimindeki Süleymaniye kasabasına sızdıkları" yönündeki haberleri ise "uydurulmuş kuruntular" diye niteleyerek reddetti.
  İran'ın, Irak üzerinde nüfuzunu giderek artırdığı yolundaki haberlerin hatırlatılması üzerine Talabani, "Irak hiçbir etkiyi kabul etmez.
  Irak'ın içişlerine kimi ülkelerden müdahaleler geldiği doğrudur, ancak Irak politikası Iraklılar tarafından çizilir, ne İran'ın ne de başka ülkelerin etkisiyle değil" dedi.

 2. #2

  Default

  Tabi tabi. İnanmak isterdim ama...

Tags for this Thread

Bookmarks

Gönderme izinleri

 • Yeni Konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız.
 • Eklenti gönderemezsiniz.
 • Mesajlarınızı düzenleme izniniz yok.
 •