Sonuçlar 1 to 4 of 4

Konu: Erdoğan: DTP´yi köşeye sıkıştıramayız

 1. #1
  KaNKuRT
  Guest

  Default Erdoğan: DTP´yi köşeye sıkıştıramayız

  BAŞBAKAN Erdoğan MHP'nin DTP milletvekillerinin yargılanmasının önünü açacak dokunulmazlıkların sınırlandırılması girişimine destek vermeyeceklerini belirterek Biz, milletin iradesinin neticesinde parlamentoya gelmiş insanlar için diğer milletvekillerine tanınmış anayasal bir hakkı kalkıp, ortadan kaldırma yoluna gidemeyiz. Duygusal hareket ederek farklı bir siyasi partiyi veya siyasi partileri köşeye sıkıştırma manevrası içerisine giremeyiz. " dedi.
  Erdoğan Çek Cumhuriyeti'ne giderken Esenboğa Havaalanı'nda yaptığı açıklamada konuya ilişkin soruları da yanıtladı. Erdoğan, bir gazetecinin "DTP'li milletvekillerin yargılanabilmesi için dokunulmazlıklarının sınırlandırılması konusunda AK Parti olarak ne düşündüklerini" sorması üzerine "Bu konuda çok açık bir şey söyleyeyim. Biz, milletin iradesinin neticesinde parlamentoya gelmiş insanlar için diğer milletvekillerine tanınmış anayasal bir hakkı kalkıp, ortadan kaldırma yoluna gidemeyiz" dedi.
  "Milletvekili olmanız, bir çok şeyleri de zaman zaman ortadan kaldırmaz. Burada bizler, duygusal hareket ederek farklı bir siyasi partiyi veya siyasi partileri köşeye sıkıştırma manevrası içerisine giremeyiz. Şu anda burada yapılan da şahsıma hitaben bu söylem, bunu içermektedir.

  Biz, eğer demokrasiye inanmışsak, daha ileri demokrasi diyorsak, o zaman demokratik yollardan parlamentoya gelmiş insanlara kalkıp anti-demokratik uygulamalar yapmak suretiyle onları farklı mecralara itemeyiz. Bu, bizim demokrasi anlayışımızla çelişkilidir, bunu kabul etmemiz mümkün değildir."

 2. #2
  The Avatar
  Guest

  Default

  kahrolsun dtp

 3. #3
  YaGMuR_CiNi
  Guest

  Default

  adamlar dagdan kalkip meclise girdiler hala neler diyoruz yaa ..!

 4. #4
  bandobras
  Guest

  Default

  pis aşağılık herif yhaa... demokrasi anlayışına bakın şunun... zaten başımıza ne geldiyse insan hakları, demokrasi safsatalarıyla geldi... o demokratik yollarla seçildiğini sandığın şerefsizler okuma yazma bilmeyen insanlara zorla oy verdirerek geldiler oraya hem de hileyle...BENİM ÜLKEME KURŞUN SIKANLARA KARDEŞİM DEMEK HİÇ BİR İNSANIN HAKKI DEĞİLDİR. böyle bir insan hakları anlayışı olamaz...

Similar Threads

 1. Rus Patrik'ten Erdoğan'a 'one minute' övgüsü
  By kuzeyinoğlu in forum Türkiye'den haberler
  CEvaplar: 0
  Son Mesaj: 07-07-09, 13:30
 2. Y. Erdoğan
  By Matrak in forum Aşk Şiirleri
  CEvaplar: 0
  Son Mesaj: 30-06-09, 10:53
 3. ABD'den Erdoğan'a ilk cevap
  By LoSe AnGeL in forum Türkiye'den haberler
  CEvaplar: 3
  Son Mesaj: 25-03-09, 20:30
 4. Yunanistan'dan Erdoğan'a destek
  By YaGMuR_CiNi in forum Dünya'dan haberler
  CEvaplar: 0
  Son Mesaj: 31-01-09, 01:23
 5. Türkiye ağlıyor Erdoğan oyalıyor
  By KaNKuRT in forum Türkiye'den haberler
  CEvaplar: 0
  Son Mesaj: 23-10-07, 14:37

Tags for this Thread

Bookmarks

Gönderme izinleri

 • Yeni Konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız.
 • Eklenti gönderemezsiniz.
 • Mesajlarınızı düzenleme izniniz yok.
 •