Bu Milli takım'ı 2008'e götürmek istiyorsan canın yanacak, eline diken batacak. Güneş seni terletecek. 'Bu takım, Norveç'i yenemez' diyenler olacak. 'Takım öyle çalıştırılmaz, böyle çalıştırılır' diyenler olacak. Sen kendine şunu soracaksın: 'Ben bu Norveç'i yenmek istiyor muyum?' 'Ben bu Milli Takım'la 2008'e gitmek istiyor muyum? Eğer çok istiyorsan ne eline batan diken, ne de söylenenler umrunda olmayacak. kim olursan ol tek isteğin şu zafer çığlıklarını duymak olacak. Anladın mı? 'Anladım!' Aferin sana! Hadi bakalım 'DEVAM!'

Yukardaki metin, 'Atatürk'lü Türkiye İş Bankası' reklamından esinlenerek hazırlanmıştır

A Milli Takımımız, bugün 2008 yolunda 'olmak yada olmamak' maçına çıkıyor

Norveç-Türkiye
Stat: Ullevaal
Saat: 20:00
Yayın: Kanal D
Hakem: Markus Merk


***

Tamam mı? Devam mı?

Ay-yıldızlılar, Avrupa Şampiyonası'na katılabilmek için kazanmak zorunda İstifaya çağrılan Fatih Terim ise yeni zaferle güven tazelemeyi hedefliyor.

Türkiye'nin kalbi bugün Oslo'da atacak. Avrupa Şampiyonası katılma yolunda hayati bir maça çıkacak olan 3. sıradaki A Milli Takım, deplasmanda grup 2. Norveç ile karşı karşıya geliyor. Türkiye, bu akşam final havasında oynayacağı zorlu mücadeleden 3 puanla ayrılıp, finallere katılma şansını sahasında oynayacağı Bosna mücadelesine taşıyacak.

EN ZOR MÜCADELE

Son maçında zayıf Malta ile karşılaşacak olan Norveç'e bu akşam beraberlik bile yetebilecek. A Milli Takım'ın, Norveç ile oynayacağı maç teknik direktör Terim açısından da büyük önem taşıyor. Yunanistan yenilgisi sonrası taraftarlarca istifası istenen tecrübeli hoca, Norveç galibiyetiyle güven tazeleme amacında.

NORVEÇ
J.Riise Pederson Iversen Carew H.Riise Grindheim Hagen Hangaland Opdal Storbaek Tettey

TÜRKİYE

Gökhan H. Balta Arda Nihat Emre Belözoğlu Mehmet Yıldız Hamit Aurelio Servet Emre Aşık Volkan

Saat: 20.00 Yayın: Kanal D

Hakem: Markus Merk (Almanya) Stat: Ulleval Hava Durumu: Yağmurlu 2 derece