Sonuçlar 1 to 3 of 3

Konu: İki Çizgi Arasında Yaşamak

 1. #1
  YaGMuR_CiNi
  Guest

  Default İki Çizgi Arasında Yaşamak

  Hayatının bir yerinde öylece kalırsın bazen , ne geri gidebilirsin nede ilerisi vardır gideceğin.Öyle durup seyredersin sanki bir yönetmenin çektiği filmi izler gibi..Oyuncular sürekli değişir senaristi meçhul..bir cambaz gibi yürümüşsündür ,hayatının kısalı ,uzunlu yollarında.bir yerde küçücük bir yerinde parmak şıklatması gibi bir zaman da düşünürsün sadece sen durmuşsundur, herşey devam eder ve hayat pencerelere bölünmüştür o an pencerelerde başlar senaryolar ,her oyuncun rolu bellidir...kavgalar,sevişmeler,doğumlar,ihanetler, yalnızlıklar,cinayetler,uyuşturucular,intiharlar, eğlenceler,daha niceleri yaşanır ve sen, senn seyredersin , ağlayarak,tiksinerek,acıyarak,kızarak,korkarak şaşkınlık içinde olanları izlersin bitsin artıkk!..! bitsin desende bitmez hiçbiri,ne sen değiştirebilrsin hayat denen senaryoyu , ne senarist senaryonun akışını değiştirir senin için.

  Bir cambaz gibi yürürsün korkuyla tetikte, çünkü gelecek yoktur oan ,, geriye dönüş yoktur!!.. uzun bir ip ve sen ortadasın elinde değneğin dengeyi sağlamaya çalışırsın, ama denge işte dengeyi sağlamak bütün mesele,,yönetmen kamera stop!!... der, ve sen durursun ''meçhul'' senarist hangi rolü yazmıştır kimbilir senin için ..dengen bozulur ve o an ayakta kalmaya çalışırsın yalpalarsın dalgalar gibi, dibede vurabilirsin alaborada olabilirsin çaresizz ,oynayacaksın rolünü ve uyacaksın senaryoya ve kamera der yönetmen yeniden başlarsın kaldığın yerden rolüne alışırsın artık ,gördüklerine de şaşırmazsın, bir adam bıçaklanıyorken kaçarsın, bir kadın dayak yerken yürür gidersin bir çocuk ekmek çaldığı için tutuklanırken, umursamazsın sende tükürürsün yazık sana dersin ekmek çalmaya utanmıyorsun, sonrada dansözlü içki masalarında hayat pazarlığı yapanlara kölelik edersin , pardon ''itlik'' ama rol gereğidir itlik bile...

  Susarsın hep susmaktır artık senaryodaki senin yeni rolün...Aşklar kiralanır tek gecelik, sevgileri beş kuruşa harcarsın, umutlar şans oyunlarına katlanır, hayaller alkole değiş tokuş yapılır ve çocuklar sokaklara atılır... Sonra hergün tekrarlanır aynı senaryo değişik biçimlerde .. etin acır kanın donar damarlarında, kamera stop!! ..zamanı geldiğinde durursun yine, öylece çaresiz..sıranı beklersin birdahaki rolüne kadar bilmeden hangi rolü oynayacağını..

 2. #2
  20kentli
  Guest

  Default

  evet gerçekten yaşam böyle. artık değişmeli. bunun için de insanların bakış açıları değişmeli öncelikle

 3. #3
  lose control
  Guest

  Default

  +++1

Similar Threads

 1. doksan yaşına kadar yaşamak istesem ?
  By kuzeyinoğlu in forum Karikatürler
  CEvaplar: 7
  Son Mesaj: 20-07-09, 16:37
 2. hayatı düzgün yaşamak
  By YaGMuR_CiNi in forum Hayata Dair
  CEvaplar: 0
  Son Mesaj: 17-12-08, 02:08
 3. sigara mı? alkol mü? yaşamak mı?
  By 20kentli in forum Anketler
  CEvaplar: 9
  Son Mesaj: 13-06-08, 15:49
 4. Ölüm ve Zevk Arasında ..
  By YaGMuR_CiNi in forum Komik resimler
  CEvaplar: 9
  Son Mesaj: 07-05-08, 19:47
 5. Sağlikli Yaşamak Istiyorsaniz Tuz'a Dikkat!!!
  By 20kentli in forum Sağlık
  CEvaplar: 0
  Son Mesaj: 15-03-08, 21:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Gönderme izinleri

 • Yeni Konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız.
 • Eklenti gönderemezsiniz.
 • Mesajlarınızı düzenleme izniniz yok.
 •