Sonuçlar 1 to 2 of 2

Konu: Aşk, Bir Kere-- Maeve Binchy

 1. #1
  YaGMuR_CiNi
  Guest

  Default Aşk, Bir Kere-- Maeve Binchy

  İrlanda’nın küçük bir kasabası olan Shancarrig’de başlıyor öykümüz. Bahçesinde kocaman, kızıl bir kayın ağacı bulunan Shancarrig okulu öğrencilerinin okul döneminde ve sonrasında yaşadıkları, birbiriyle kesişen hayatları ve belki de gerçek sevgiyi arayışları "Aşk Bir Kere"...
  Duygusal, fakat aynı zamanda cesur bir öğrenci olan Maddy, yetişkin bir kadın olduğunda kasabanın kilise papazı Peder Berry’ye kaptırır gönlünü. Çok kez buluşmalarına karşın, birlikte olmaya razı edemez Peder Berry’yi. Çünkü böyle bir birliktelik için pederin yeminini bozması gerekmektedir. Bunu yapmaz ve bir başka kasabaya gider. Yıllar sonra peder, Maddy’yi arar ve onunla görüşmek istediğini söyler. Geçen zaman hiçbir şekilde Maddy’ye unutturmamıştır Peder Berry’yi. Fakat bu çağrı hiç de umutları yeniden canlandırmayacaktır, çünkü peder gittiği kasabada bir başka kadına âşık olmuştur. Ve Maddy’den öğrendiği “hayat sadece bir kez yaşanır” gerçeğini yeni anlamıştır.

  Maeve Binchy’nin diğer romanlarında olduğu gibi aşkın şiirsel bir anlatımı ile ilk satırdan son noktasına kadar hiç bırakılamadan okunacak bir roman "Aşk Bir Kere".

 2. #2

  Default

  tarzını merak ettiğim, ilk defa okuyacağım bir yazar, teşekkür ederiz..

Similar Threads

 1. italyanca Aşk Başkadır - Maeve Binchy
  By YaGMuR_CiNi in forum Kitap
  CEvaplar: 3
  Son Mesaj: 24-04-09, 00:00
 2. Bir kere Çekile bilecek fotograflar
  By Matrak in forum Fotoğrafcılık
  CEvaplar: 0
  Son Mesaj: 20-10-08, 22:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Gönderme izinleri

 • Yeni Konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız.
 • Eklenti gönderemezsiniz.
 • Mesajlarınızı düzenleme izniniz yok.
 •