Dün Atina'da iki farklı Galatasaray izledik. İlk yarıda tek bir pozisyon dahi bulamayan Aslan, 2. yarıda gerçek kimliğine bürünerek kükredi ve rakibine indirdiği 3 pençe ile Atina'dan zaferle döndü. Galatasarayımız'a galibiyeti getiren golleri 50'de Serkan Çalık, 63'te penaltıdan Song ve 83'te Hakan Şükür attı.

G.Saray'da geleceği tartışılan Hakan Şükür'ün Linderoth'un yerine 2. yarıda görev alması, maçın gidişatını değiştirdi. 'Kral' girer girmez goller art arda geldi. Haftalardır Cimbom'u adeta 1 kişi eksik oynatan Lincoln yine vasat bir futbol ortaya koydu. Trabzon derbisinin kahramanı Serkan dün de maça damgasını vurdu.


***

İşe koyuldu

Kısır geçen ilk yarının ardından açılan sarı-kırmızılı takım Panionios'u Serkan, Song (P) ve Hakan'ın golleriyle geçti.

Galatasaray, Panionios'u deplasmanda 3-0 mağlup ederek, UEFA Kupası'ndaki ilk galibiyetine ulaştı. Bordeaux ve Helsingborg'a yenilmesinin ardından elenme tehlikesiyle karşı karşıya kalan sarı-kırmızılı ekip, Yunan ekibi karşısında maça iyi başlayamadı. Oyunu sahasında kabul eden Cimbom, ilk yarı Panionios kalesine şut atamadı, gol pozisyonu bulamadı.

MAKOS'A KIRMIZI
Ancak 2. yarı farklı bir Galatasaray vardı sahada. Daha fazla rakip kalede gözüken sarı-kırmızılı ekip, Arda'nın pasında Serkan'ın açılışı yapmasıyla birlikte golleri sıraladı. Önce Song penaltıdan, ardından da Hakan ağları havalandırdı ve Galatasaray maçı 3-0 kazandı. Makos'un 63'te atılması de Cimbom'un işini kolaylaştırdı.