Sonuçlar 1 to 6 of 6

Konu: müzik ruhun gıdasıdır

mazkara
    Guest

Exclamation müzik ruhun gıdasıdır

Müzik ruhun gıdası......
    bu söz çok sıradanlaştı gibi geliyor mu size...
    yada kafalarınızda sabitleşmiş mi bu deyim...
    o halde cümleyi kelime kelime okuyun ve beyninizde her kelimeyi oluşturup düşünün...
    Müzik dinlemeyi yüzeysel sevenler değil yani,çalsın ben işime bakıyım yada sessizliği doldursun diyenler için değil sözüm.....

Kafa patlatmayan bir parçayı hele sözden çok enstrumanlar doldurmuşsa parçayı...değmeyin keyfe...
    neden mi..
    her notayı hissetmeye çalışın... o zaman inanın güne başlamadan yemek gibi bu gıdayı almak istiyor insan..
    ben oldum olası müziği sevenlerdenimdir..
    bir dönem enstruman çaldım..
    şuan piyano öğrenme arzusundayım en kısa zamanda girişimlere baaşlayacağım konumum yada işim yada günlük hayatım ne olursa olsun..

neyse,demek istediğim ciddi anlamda kaptırıyorum dinlerken...
    en çok enstrumantaller etkiler beni..
    sabah yada gece dinlemeyi severim..
    insana huzur bulduran bir şey kelimeler yetmiyor ....
    bambaşka birşey...
    dinlerken kendinizi o an olamayacağınız herhangi bir yerde hissedebiliyorsunuz..
    dağın tepesinde,okyanuslarda,göle karşı uzanırken bir iskemlede,geniş bir ormanda vs... bir balo salonunda 16. yy da mistik bir ortamda... her şekilde...

bu süper bir duygu ve tanımsız...umarım sizde böyle hisediyorsunuzdur..
    bana bazen çok karışık ve anlamsız gelen heavy metal bile dinleyicisi için bambaşka bir dünyadır...
    o yüzden müzik evrenseldir...
    sözlerle anlatamadığını müzikle soft yada hard anlatabilirsiniz...
    düşünceleri,duyguları,tüm sıfatları hissettirebilen bir olgudur.....
    ya siz......siz ne zaman kendinizi neyle kapıtırırsınız hayallere....hayalleri gerçeğe dönüştürürsünüz?
    hangi tarz hangi müzik sizi çok derinden etkiler....
    hiç yokken ağlatan notalar var mı sizde saklı kalan?

jojua
    Guest

ben müziğin ruhun gıdası olduğuna inanmıyorum;bence gıda tamamen maneviyatla alakalı...
    türk müziğine hayranım,türk sanat ve halk ,ağladığım notalar elbette var özellikle de keman ve klarnet sesine hiç dayanamam ağlarım
    neşet ertaşın evvelim en oldun ve gülayın takvimlerden haberin yok mu bir de emel taşçıoğlu bayramdan bayrama türküleri beni ağlatır.
    hele de yaşanmışlık varsa tamam gerçi insanın üzerindeki ruh halii ile alakalı bu durum,bazen hiç olmadık şarkılarlada ağlamaz mıyız

konu olması gereken yere '' muhabbet ve geyik alanı '' na taşınmıştır...
    " AntiCadı"

20kentli
    Guest

müzik gerçekten ruhun gıdasıdır, çünkü insan müzikle, şarkı ile, türkü ile kendini buluyor

sacmalık muzık bır e yaramıyor:ç

tamam müzik ruhun gidasıdır ama öyle müzikler var ki onlarda gıda zehirlenmesi

Gözler arasındaki ilişkiyi biliyor musun? Onlar birlikte göz kırparlar, birlikte ağlarlar, her şeyi birlikte görürler ve birlikte uyurlar. Buna rağmen asla birbirlerini görmezler. Arkadaşlık bunun gibi olmalı. Arkadaşsız hayat cehennem gibidir.
    Senin en iyi arkadaşın kim?