Sonuçlar 1 to 2 of 2

Konu: Kulaklik Alirken Bunlara Dikkat Edin!

 1. #1
  mazkara
  Guest

  Kulaklik Alirken Bunlara Dikkat Edin!

  Kulakiçi Modeller

  Önerilen Modeller: Sony MDR-EX23LP, Sennheiser MX55  Kulakiçi modeller adından da anlaşılacağı üzere kulak içine oturan küçük hoparlörlerdir. Boyutları sayesinde taşınabilir olmaları, mp3, CD-DVD çalıcı ya da dizüstü bilgisayarlar için ideal bir çözüm oluşturuyor.

  Kulakiçi modellerde dikkat edilmesi gereken en önemli husus kulağa düzgünce oturmasıdır; eğer uygun şekilde kullanılmaz ise zararlı olabilirler. Üst seviye kaliteli modeller yumuşak lastik kaplamalara sahiptir bu sayede kulağa tam oturarak rahat bir kullanım sağlar. Bu kaplamalar aynı zamanda havayı da hapsederek dengeli bir dinleyiş sağlar. Çoğu modelde bu kaplamalar değiştirilebilir olur farklı büyüklüklerde kullanıcının kullanımına sunulur, değiştirilebilir olması hijyenik açıdan da avantaj sağlar.

  Küçük oluşları taşınabilir olma avantajı sağlarken tüm ses frekanslarını yansıtamama gibi bir dezevantajı da beraberinde getiriyorlar.

  Kulaklık ve Mikrofon Setleri

  Önerilen Modeller: Blue's SLR-870MV, Labtec Stereo 332, Plantronics .Audio 310  Mikrofon ve kulaklık bir arada olan setler, chat, Skype veya VoIP kullanıcıları ve profosyenel oyuncular tarafından tercih ediliyor. Böyle bir set'te dikkat edilmesi gereken ilk husus mikrofonun hareket ettirilebilir olup istenilen şekilde ayarlanmaya müsait olmasıdır. Kablo üzerinde yer alan ses ayarlama ve sesi anlık kesme-açma tuşları ikinci aranması gereken özelliktir.

  Kaliteli modeller gürültü azaltma fonksiyonuna sahip olmaktadır bu da speech-recognition yapan yazılımlar için önemli olmaktadır. VoIP uygulamaları için özellikle tek hoparlöre sahip modeller diğer kulağın serbest kalmasını sağladığı için tercih edilebilir olmaktadır.

  Bazı modellerde ise mikrofon ayrık olarak istenilen herhangi bir yerde konuşlandırılabilmektedir.

  Profesyonel Modeller

  Önerilen Modeller: Sennheiser PXC450, Bose QuiteComfort 2.0, Phillips HP850  En konforlu kulaklıklar bu kategoride yer alır. Bu modellerin hoparlörleri oldukça büyüktür ve dış kulağı tamamen kaplayan yumuşak kaplamalar bulunmaktadır. Bas sesleri oldukça iyi verebilen bu modeller büyük oldukları için aktif ses kesme teknikleri ile dışarıdan gelen sesi büyük oranda yalıtmaktadır.

  Büyük olmaları üretebildikleri ses frekanslarının genişliği açısında iyiyken taşınabilirlik açısından dezavantaj yaratmaktadır. Ayrıca nemli ortamlarda hijyen açısından sorunlar oluşturmaktadır. Üreticilerin çoğu yıkanabilir parçalar ve ya gerçek yumuşak deri
  kullanarak bu tür sorunları gidermeye çalışmaktadır.

 2. #2
  jojua
  Guest

  Default

  teşekkürler hocam :)

Similar Threads

 1. Bu banknotlara dikkat edin!
  By kuzeyinoğlu in forum Türkiye'den haberler
  CEvaplar: 0
  Son Mesaj: 13-06-09, 11:30
 2. Biz Bunlara Bağlıyız
  By YaGMuR_CiNi in forum Hayata Dair
  CEvaplar: 6
  Son Mesaj: 22-12-08, 01:23
 3. Kurbanlik hayvan alirken dikkat edin
  By 20kentli in forum Sağlık
  CEvaplar: 0
  Son Mesaj: 22-11-08, 11:42
 4. Üstekini Tarif Edin
  By Virane in forum Muhabbet-Geyik Alanı
  CEvaplar: 10
  Son Mesaj: 13-07-08, 12:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Gönderme izinleri

 • Yeni Konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız.
 • Eklenti gönderemezsiniz.
 • Mesajlarınızı düzenleme izniniz yok.
 •