Bakım yapmanın kadınlara özgü olduğunu düşünmeyin, artık erkekler de bakım yapıyor. Traş sonrası tahriş olan ciltler, yorgun yüzler, siyah noktalar bakımı ihtiyaç haline getiriyor. Bakımı yapılması gereken işler içinde görmekten vazgeçin. Bakım bir terapidir. Biz kadınlar için bakım yapmak, yemek, içmek, uyumak kadar doğal. Erkekler için de bakım yapmanın doğallaşması gerekiyor. Çünkü günümüz kadınları bakımlı erkekleri tercih ediyor.

Bakım için iyi bir başlangıç yapmak istiyorsanız Cuma gününü tercih etmelisiniz. Cumaları yapılan bakım, haftanın yorgunluğunu üzerinizden alacak ve haftasonuna kendinizi iyi hissederek başlamanızı sağlayacaktır. Bakıma başlamadan önce fonda sevdiğiniz müzik çalsın. Evin bir kaç yerinde ve özellikle banyoda kokulu mum yakın ve yapacaklarınızı saç bakımı, yüz bakımı, banyo, traş, vücut bakımı diye sıralandırın.


Saç Bakımı;
Saçlarınızın cansızlığından ve dökülmesinden şikayet ediyorsanız zeytinyağı kürünü uygulayabilirsiniz. Saç diplerine zetinyağı ile masaj yapın. Isıttığınız havluyu saçlarınıza sarın, 30dakika bekleyin. Yapacağınız bu kür sayesinde saç dipleriniz güçlenecek, saçlarınız parlak ve güçlü bir görünüme kavuşacak.


Yüz Bakımı;

Yüz bakımı için başlamanız gereken ilk nokta buhar banyosu. Yüzünüze uygun büyüklükte bir kaba su ve ıhlamur katıp kaynatın. Kabı, kaynadıktan sonra ocaktan alın ve rahatça oturabileceğiniz bir yere koyun. Büyükçe bir havlu aldıktan sonra, yüzünüzü kaba doğru eğin ve havluyu içeri hava girmeyecek şekilde örtün. Buhar etkisini kaybetmeye başlayana kadar bekleyin. Buhar banyosu sayesinde gözenekleriniz açılacak ve siyah noktalardan kurtulmanız kolaylaşacaktır. Buhar banyosundan sonra yüzünüzü ıslatın, Temizleyici Bantları'ndan birini ıslak burnunuza yapıştırın. 10-15dakika kurumasını bekleyin. Bant çıkarılmaya hazır hale geldiğinde sertleşecektir. Yavaşça ve dikkatli bir şekilde kenarlardan tutarak, çekerek çıkartın. İşte siyah noktalardan kurtuldunuz. Yüzünüzdeki ölü hücrelerden kurtulmak için Homme Desincrustant Visage Facial Exfoliator ürününü kullanabilir ya da evde kendi peeling maskenizi kendiniz hazırlayabilirsiniz.
Ölü Hücrelerden Kurtulmak Için Maske


* 1 çorba kaşığı kepek unu ,birkaç damla içme suyunu karıştırın. Yüzünüze 5 dakika bekletip içme suyuyla yıkayın. Zararsız, alerjisiz bir peeling etkisi yapıyor. Kepek unu, minik kırışıklıklara, ölü hücrelere karşı çok etkili.


Maskeden sonra uygulayacağınız tonik cildinizi yatıştıracaktır.Tonik


Yağlı ciltler için

* 1 su bardağı kaynatılmış ılık su içine bir çay kaşığı kekik atın. Bardağın üstünü kapatın. 3 dakika bekleyin. Karışımı, süzgeçten geçirip bir cam kaba alın. Buzdolabınızda dursun. İstediğiniz zaman
tonik olarak kullanın.Normal ciltler için

* 1 su bardağı kaynatılmış ılık su içine bir tutam ıhlamur atın. Çünkü ıhlamurun yatıştırıcı etkisi var. Bardağın üstünü kapatın. 3 dakika bekleyin. Karışımı süzgeçten geçirip bir cam kaba alın. Buzdolabınızda dursun. İstediğiniz zaman tonik olarak kullanın.Banyo Zamanı;

Vücudunuzdaki ölü hücrelerden kurtulmak için Peeling ürününü kullanabilirsiniz. Saçlarınız için ayrı vücudunuz için ayrı ürün kullanmaya üşeniyorsanız (All in one Shower Gel) ürününü kullanabilirsiniz. Çatlamış dudaklı erkeklerle öpüşmeyi kimse sevmez. Dudaklarınızın pürüzsüz olması için banyo sonrasında diş fırçanıza süreceğiniz bir parça nemlendirici ile dudaklarınızı fırçalayın. Uykudan önce de Vitamin Power'ı dudaklarınıza sürerseniz, sabah kalktığınızda tamamen pürüzsüz dudaklara kavuşabilirsiniz.Traş;

Cildiniz banyo sonrası yumuşamış olacağı için traş rahat olur. Cilt tipinize uygun traş köpüğü kullanmalısınız. Hassas ciltlere sahip olanlar traş sonrası (Active Shave Repair) ürününü kullanabilir. Nemlendirici olarak, kırışıklarından yakınanlar (Total Care Revitalizer) , stresten yakınanlar (Energy Booster) ürününü kullanabilirler.Vücut Bakımı;

Vücudunuzun nem ihtiyacını önemseyin. Body Milk vücudunuzun nem ihtiyacını karşılamaya yetecektir. Göbek ve bel bölgesindeki yağlanmadan şikayetçi olanlara (Body Firming Gel) inceltici ürününü sunuyor. Solaryuma gitmeye üşenenlere ya da cesaret edemeyenlere de evden çıkmadan bronzlaşabilecekleri bir ürün kullanın.
İyi Bakımlar!