Şırnak'ın Küpeli Dağı bölgesinde düzenlenen operasyonda, 1 askerimiz şehit olurken 6 PKK'lı terörist de ölü olarak ele geçirildi.


Güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında Şırnak'ın Küpeli Dağı'nda sıcak temas yaşandı.

Bir PKK sığınağına yapılan baskın sırasında çıkan çatışmada Mehmetçik 6 PKK'lı teröristi ölü olarak ele geçirirken 1 evladımız da şehit düştü.

Ölü olarak ele geçirilen 6 PKK'lının 7 Ekim'de bir astsubay ile 12 eri şehit eden terörist grupta bulundukları belirlendi.

Bölgede operasyonlar tüm hızıyla sürüyor.

Genelkurmay Başkanlığı operasyonla ilgili bir açıklama yaptı

Şırnak Küpeli Dağı bölgesinde; kış hazırlıklarını sürdüren ve güvenlik güçlerine yönelik eylem arayışında bulunan bir grup PKK terör örgütü mensubuna yönelik olarak, 04 Aralık 2007 tarihinde bir operasyon gerçekleştirilmiştir.

Operasyon sırasında Küpeli Dağı bölgesindeki bir sığınakta teröristlerle sıcak temas sağlanmıştır. Güvenlik güçlerinin teslim ol çağrılarına teröristlerin ateşle karşılık vermesi sonucu meydana gelen çatışmada, dördü kadın ikisi erkek olmak üzere, toplam altı terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Ayrıca, teröristlere ait sığınakta bol miktarda erzak ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Etkisiz hale getirilen teröristlerin, 07 Ekim 2007 tarihinde bir astsubay ile 12 eri şehit eden terörist gruba mensup oldukları değerlendirilmiştir.

Operasyonda meydana gelen çatışmada bir subayımız şehit olmuştur.

Vatandaşlarımızın bölgede huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak maksadıyla, bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlara aralıksız ve kararlılıkla devam edilmektedir.