KONYA’nın Kulu İlçesi’nde işadamı evli ve 5 çocuk babası Hasan Görgülü’nün, evli ve bir çocuk annesi D.K.’ya arkadaşlık teklif ettiği için öldürüldüğü ortaya çıktı. Olayla ilgili araştırma yapan polis, birisi kadın 4 zanlıyı suç aleti bıçakla birlikte yakaladı.

Konya’nın Kulu İlçesi’nde 3 gün önce Veziroğlu Limited Şirketi’nin sahibi 59 yaşındaki Hasan Görgülü, şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre uzaklıktaki Balçahisar mevkiinde otomobilinin yanında ölü bulundu. Yapılan ilk incelemede, Görgülü’nün ayaklarının bağlandığı, darp edildiği, boğazının kesildiği ve 62 bıçak darbesiyle öldürüldüğü saptandı.

Bunun üzerine Kulu İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği özel bir ekip kurarak araştırmalara başladı. Polis, Görgülü’nün bir gün önce evden ayrıldığını, bir daha haber alınamadığını belirledi. Bunun üzerine Görgülü’nün işyerinde ve şirket evraklarında inceleme başlatıldı. Araştırma sürerken, polis sigara kullanmayan Hasan Görgülü’nün öldürüldüğü gün marketten bir paket sigara aldığını öğrendi. Olay yerinde yapılan incelemede de 4 boş bira şisesi ve bir sigara paketi bulundu. Görgülü’nün öldürüldüğü gün ‘Zeliş’ lakaplı 16 yaşındaki Z.A.’nın çalıştığı konfeksiyon mağazasına uğradığını belirleyen polis, Z.A.’nın da olay yerinde bulunan markadan sigara içtiğini ve bira kullandığını saptadı. Konfeksiyon işçisi Z.A.’yı takibe alan polis, ilçede motosiklet tamircisi Tarhan Kaptancı ile sık sık görüştüğünü belirledi. Ayrıca Kaptancı’nın evinin de olay yerine çok yakın olduğu ortaya çıktı.

CİNAYETİN NEDENİ TACİZ

Z.A. polis tarafından şüpheli olarak göz altına alınırken, yapılan sorgusunda işadamı Hasan Görgülü’yü, erkek arkadaşı Tarhan Kaptancı ve yeğenleri B.K. ve H.A.K.’nın öldürdüğünü itiraf etti. Polis belirtilen kişileri yakalayarak gözaltına aldı.

Zanlılardan Tarhan Kaptancı polise verdiği ifadede, “Hasan Görgülü, evli bir çocuk annesi olan yeğenim D.K.’yı pazarda görmüş ve arkadaşlık teklif etmiş. Ayrıca evinin önününde geçerken de kartvizitini bahçesine atmış. Ben bunları öğrendim ve çok sinirlendim. Namusumu temizlemek için Z.A. aracılığıyla Görgülü’yü olay yerine getirttim. Daha sonra yeğenlerim ile olayı gerçekleştirdim” dedi.
Poliste sorguları tamamlanan zanlılar, daha sonra adliyeye sevk edildi.