Milyonlarca kişinin kullandığı anlık iletişim programı MSN'nin şifresini çalanlara kötü çalınanlara iyi haber. Şifreniz korsanlar tarafından ele geçirildiyse izleyeceğiniz yol:

Kişisel haberleşme ve sohbet programı MSN şifresi çalınanlara iyi haber. Ankara Adliyesi, MSN şifresinin çalındığı iddiasıyla kendilerine yapılan başvurularda olumlu sonuçlar aldıklarını belirtti.

Ankara Adliyesi Cumhuriyet savcıları, son dönemlerde kendilerine 'MSN şifremi çaldılar' şeklinde başvuruların yapıldığına dikkat çekerek, “MSN şifresini kimin çaldığını ve kullandığını kısa sürede tespit edebiliyoruz” haberini verdi.

MSN şifre hırsızları hakkında bilişim suçlusu işlemleri yaptıklarını belirten yetkililer, MSN şifresini çalanları nasıl yakaladıklarını da şöyle anlattı: “Microsoft Corporation'un Türkiye Temsilciliği İstanbul'du. Bu şirkete yazı yazarak, şifresi çalınan kişinin adresini kullanan kişilerin IP numaralarının tarih, ve saat detayları ile birlikte savcılığımıza gönderilmesini rica ediyoruz.”

(ANKA)


Peki IP adresinden suçlu kişi nasıl bulunur?
Statik IP ya da diğer adıyla sabit IP adresleri değişmezler. Bu nedenle her zaman en kolay bulunan IP türüdür. Ancak Dinamik IP'ler günümüzde neredeyse bütün internet kullanıcılarının kullandığı IP çeşididir.
Bu türde ki IP adreslerinin yerini bulmak da günümüzde çok kolay. Hangi abone, ne zaman bağlantı yapmışsa bilgileri Türk Telekom tarafından kaydediliyor