Büyütmek için resme tıklayın. Orjinal Adı: The Invasion

Yönetmen: Oliver Hirschbiegel
Oyuncular: Nicole Kidman, Daniel Craig, Jeremy Northam, Jackson Bond, Jeffrey Wright

Senaryo: Dave Kajganich, Jack Finney
Görüntü Yönetmeni: Rainer Klausmann
Müzik: John Ottman
Kurgu: Hans Funck, Joel Negron
Tür: Bilimkurgu - Korku - Gerilim
Süre: 99 Dk.
Yapım: 2007 - ABD
Dağıtımcı: Warner Bros.

Gösterim tarihi: 19 Ekim 2007

Resmi Web Sitesi: theinvasionmovie.warnerbros.com

6,1 (3.498 oy)
IMDB.com bu filmin sayfası
Editörün Notu: Uzaylı istilasına farklı bir yorum...

Konu: Dallas’tan Washington’a kadar semaları aydınlatan devasa bir patlama, Patriot adlı uzay mekiğinin parçalanmasına ve ABD’nin üzerine yağmur gibi yağmasına neden olur. Yetkililer durumu kontrol altına almakta çabuk davransalar da, mekiğin enkazı üzerine bulaşmış bir maddeyle ilgili hikayeler yayılmaya başlar; hem uzayın aşırı soğuğuna, hem de dünya atmosferine girerken ortaya çıkan aşırı ısıya dayanıklı bir maddedir bu. Ve ona ilk temas edenler ilk değişenlerdir …

Fakat kimse panik baş göstersin istemez. Washingtonlı psikiyatr Carol Bennell mekiğin başına geleni çevresinde gitgide artan tuhaf olaylarla ilişkilendirmez. Bu tuhaf olaylardan bazıları şöyledir: Bir hastası kocasının yerine başkasının geçtiği düşüncesiyle dehşete kapılmıştır; sokakta çabucak bastırılan şiddet patlamaları olmaktadır; ve oğlu Oliver’ın Cadılar Bayramı sepetinin içinde eve çok garip, aslında belki de canlı bir madde gelmiştir.

Carol, arkadaşı ve meslektaşı Ben Driscoll’a, Washington’daki yetklilerin endişeli görünmemesine rağmen bir şeylerin çok yanlış gitmekte olduğunu söyler. Resmi açıklama bunun yalnızca yeni bir nezle türü olduğu yönündedir, ama daha olayın vehametini fark edemeden, Carol oğlununun haftasonunu ayrı yaşadığı kocasının yanında geçirmesine izin verir. Oliver’ın babası Hastalık Kontrol Merkezi’nde üst düzey bir yetkili olarak, kazayı araştırmak üzere Washington’dadır ve olay yerine giden ilk kişilerden biridir.

FİLMİN FRAGMANI - TRAILER


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=s15PvvAt4lo&eurl=[/YT]FİLMDEN KARELER / MOVIE PICTURES


FİLMİN OYNADIĞI SİNEMALAR ve seans bilgileri için tıklayın