Sonuçlar 1 to 3 of 3

Konu: Lazer tv donemi başlıyoo

 1. #1
  mazkara
  Guest

  Lazer tv donemi başlıyoo

  Plazma mı LCD mi derken televizyon dünyasına şimdi de Lazer TV’ler giriş yaptı. Lazer TV modelleri 2008’de raflarda olacak...
  Eğer tüplü televizyonunuzu değiştirmek istiyorsanız, LCD veya Plazma TV almadan önce biraz daha beklemenizde fayda var. Çünkü televizyon teknolojisinin yeni gözdesi Lazer TV’ler 2008’den itibaren satışa sunulacak. Uluslararası etkinliklerde tanıtılan Lazer TV’ye yatırım yapan şirketler arasında Mitsubishi ve Sony başı çekiyor. Lazer TV’nin çalışma tekniği oldukça basit. Kullanılan üç ana renk kırmızı, yeşil ve mavi birer lazer ile gönderilerek ekrandaki görüntü oluşturuluyor. Lazer ışınları kullanıldığından hem renkler oldukça gerçekçi oluyor, hem de her zamankinden ince ekranlar üretilebiliyor. Amerika’daki araştırma laboratuarlarında geliştirilen DLP adlı teknolojiyi kullanan Lazer TV’Ler, yakın geleceğin yayın standardı olacak High Definition (yüksek tanımlı yayın) teknolojisini de destekliyor.
  Daha hafif, ince, uzun ömürlü ve tasarruflu
  Bu yeni kuşak televizyonların bir başka özelliği de ekranlarının cam yerine özel sert plastikten üretiliyor olması. Bu sayede Lazer TV’ler Plazma TV’lere göre dörtte bir daha ince ve yarısı ağırlıkta.Lazer’lerin göre bir başka artısı da uzun ömürlü olmaları. Bilindiği gibi, projektörlerin lambaları 2 bin ile 4 bin saat arası bir ömre sahip. Bir müddet sonra bu tip ekranlarda görüntü sönükleşiyor ve kaliteden ödün veriyor. Lazer TV'ler için biçilen ortalama ömür ise 50 bin saat. Plazma TV'lerin bilinen en büyük dezavantajlarından biri çok fazla elektrik enerjisi tüketiyor olmaları. Lazer TV bu anlamda da avantaj sunuyor. Tahminlere göre güç tüketimi Plazma TV'lere kıyasla yüzde 70 daha düşük. Üretimin 2008 yılı içinde gerçekleşmesi ve fiyatların LCD TV'lerle eşdeğer olması bekleniyor.
  Çin firması SYCO'nun geliştirdiği 120 inç (3 metre) genişlikli Lazer TV boyut rekorunu elinde bulunduruyor. Bu boyutlardaki bir Lazer TV'yi alıp küçük bir sinema salonu açmak bile mümkün

 2. #2
  UFB16
  Guest

  Default

  "Çin firması SYCO'nun geliştirdiği 120 inç (3 metre) genişlikli Lazer TV boyut rekorunu elinde bulunduruyor. Bu boyutlardaki bir Lazer TV'yi alıp küçük bir sinema salonu açmak bile mümkün"
  __________________

  Türkiye'de garanti öle olur zaten

 3. #3

  Default

  biz daha 37 ekran dandiriklerden izliyoz yahu:)

  Şebo'm..
Similar Threads

 1. CEvaplar: 1
  Son Mesaj: 25-09-12, 18:37
 2. Lazer savaşları başlıyor!
  By 20kentli in forum Bilim ve Teknoloji haberleri
  CEvaplar: 1
  Son Mesaj: 23-11-08, 19:40
 3. Samsung'dan dünyanın en küçük lazer yazıcısı
  By 20kentli in forum Bilim ve Teknoloji haberleri
  CEvaplar: 0
  Son Mesaj: 01-05-08, 16:23
 4. Şimdi lazer epilasyon mevsimi
  By CiiqOlatAa in forum Güzellik & Moda
  CEvaplar: 0
  Son Mesaj: 21-02-08, 18:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Gönderme izinleri

 • Yeni Konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız.
 • Eklenti gönderemezsiniz.
 • Mesajlarınızı düzenleme izniniz yok.
 •