Sezon başında istediği Deportivo'nun 26 yaşındaki Arjantinli stoperi için yeniden harekete geçen siyah-beyazlı yönetim, ikna turlarını sürdürüyor


***

Rota Coloccini

Sezon başında istediği Deportivo'nun 26 yaşındaki Arjantinli stoperi için yeniden harekete geçen siyah-beyazlı yönetim, ikna turlarını sürdürüyor.

Stoper arayışlarını sürdüren Beşiktaş, rotayı Deportivo'nun Arjantinli yıldızı Fabricio Coloccini'ye çevirdi. Sezon başında talip olup, transferini gerçekleştiremediği tangocu için kesenin ağzını iyice açan siyah-beyazlı yönetimin, yıllık 1.5 milyon euro'yu gözden çıkardığı öğrenildi. Kartal, bonservis bedeli yüksek olması nedeniyle Coloccini'yi kiralamayı planlıyor.

KARİYERİ BAŞARI DOLU
2004'ten beri futbol hayatını Deportivo'da sürdüren 26 yaşındaki Coloccini, Arjantin Milli Takımı'nda da forma giyiyor. Genç yaşına rağmen kariyeri başarılarla dolu olan tangocu, bu sezon kulübünde 17 maçta görev aldı. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın çok istediği Coloccini'yi ikna etmeye çalışan yönetim, mutlu sona ulaşılması halinde transferi kapatacak.