Tobias Linderoth'tan umudunu kesen Galatasaray; Vogel ve Albelda'dan sonra Maniche'yi de gündemine aldı. 30-35 metreden attığı süper goller ve mesafe tanımaksızın çektiği sert şutlarla tanınan Maniche, Atletico Madrid'de mutsuz olduğu için ayrılmak istiyor. 31 yaşındaki Portekizli orta alan oyuncusu, "Eğer şartlar oluşursa, Galatasaray'a gelmeye hazırım" dedi.


***

Maniche aşkı bitmez

Vogel ve Albelda'yla görüşmelerini sürdüren Galatasaray'ın, Maniche ile de yakından ilgilendiği ve geri çeviremeyeceği bir teklif sunduğu ortaya çıktı.

Linderoth'un sakatlığının ardından ön libero arayışlarına başlayan Galatasaray, geçen sezon isteyip de transfer edemediği Maniche'yi yeniden gündemine aldı. Bir yandan Vogel ve Albelda ile görüşmelerini sürdüren sarı-kırmızılılar bir yandan da Portekizli yıldızı ikna etmenin yollarını arıyor. Takıma ve taraftara heyecan getirmek isteyen Cimbom'un, 30 yaşındaki yıldız ile bir ön görüşme yaptığı ve geri çeviremeyeceği bir teklif sunduğu öğrenildi.

YILLIK 3.5 MİLYON EURO
Yönetimden sızan bilgilere göre Galatasaray'ın, Maniche'ye yıllık 3.5 milyon euro garanti para, Boğaz'da dubleks villa ve son model bir otomobil önerdiği, şimdi futbolcu ile menajerinden yanıt beklendiği bildirildi. Atletico Madrid'de mutsuz olan Portekizli oyuncunun, Cimbom'a "Evet" diyebileceği belirtiliyor. Geçen sezon Erik Gerets, Maniche'yi istemiş ancak Dünya Kupası'nda yıldızı parlaması üzerine transfer gerçekleştirilememişti.