DÜNYA, Hakkari´deki hain saldırıyı özetle şöyle verdi:


DÜNYA, Hakkari'deki hain saldırıyı özetle şöyle verdi:
BBC (İngiltere): "Türk askerleri Irak sınırına yakın Hakkári'de PKK'nın kurduğu pusuda şehit edildi. Saldırı, Türk Parlamentosu'nun askerlere, 'asileri' kovalamak için Irak'a sınır ötesi operasyonu düzenlemeye izin vermesinden sonra ilk saldırı oldu. Hükümet, kamuoyu ve askerlerin baskıların altında."
LE MONDE (Fransa): "Irak sınırına yakın bölgede ayrılıkçı Kürtler ile Türk Ordusu arasında kanlı çatışmalar meydana geliyor. Çok sayıda Türk askeri şehit oldu. Bunlar, TBMM'nin Kuzey Irak'taki PKK üslerine yönelik saldırıya yeşil ışık yakmasından bu yana ilk askeri kayıplar. Türkiye'nin sınır ötesi operasyonunun bölgeyi istikrarsızlaştırmasından korkuluyor."
DIE WELT (Almanya): Irak sınırında kanlı savaşlar başlığı ile verilen haberde, PKK'lı teröristlerden 'Kürt milisler' diye söz eden gazete, Ankara'da bir kriz toplantısı yapılacağını, İran hükümetinin de Türkiye'nin olası sınır ötesi operasyonuna karşı olduğunu yazdı.
HANDESBLATT (Almanya): Gazete, 'Türk-Irak sınırında çatışma' başlığıyla verdiği haberi, Kürt kaynaklarına dayandırdı, 12 askerin şehit olduğunu Türkiye'nin Irak sınırına operasyon gerçekleştirdiğini aktardı.
ARD (Almanya): Alman birinci televizyon kanalı, çatışmaya geniş yer verdi. Kürt yetkililere dayandırılan haberde, saldırı sonrası Türk Ordusu'nun Irak sınırında bulunan 12 noktaya top atışı yaptığı, ancak ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.
NEW YOK TIMES (Amerika): Gazete, 'Irak sınırında en az 12 Türk askeri öldü' başlıklı haberinde, bazı askerlerin de kayıp olduğunu yazdı, son çatışmayla Türk yetkililere sınır ötesi operasyon yapılması baskısının artacağı yorumunda bulundu.