Fenerbahçe'nin önceki yıllardan daha iyi oynadığını söyleyen Koeman, 'En azından geçen sene oynadığımız Galatasaray'dan iyi olduğunu biliyorum' dedi.
23.10.2007‘Şanslarımız eşit’
PSV Teknik Direktörü Ronald Koeman, Fenerbahçe’den övgü dolu sözlerle bahsetti. Hollandalı hoca, puan olarak rakiplerinin gerisinde olmalarına karşın, bugünkü maçta şanslarının eşit olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Fenerbahçe, önceki yıllara göre daha iyi oynuyor. En azından geçen yıl oynadığımız Galatasaray’dan daha iyi durumda olduklarını biliyorum. Tahmin ve beklentilerin ötesinde bir futbol oynuyor. İnter ve CSKA maçlarında bunu gösterdi. Kezman’ın oynayamayacak olması onun için şanssızlık.”
Üç futbolcusu yok
Bu arada Fenerbahçe-Konyaspor maçını izleyen Koeman’ın yardımcısı Tonny Bruins Slot, adeta mest oldu. Fenerbahçe’nin sadece iyi oyunculardan kurulu bir ekip değil, aynı zamanda çekici bir takım olduğunu ifade eden Slot, “Özellikle Brezilyalılar’ın futbolundan çok etkilendim. Tabii, Zico’nun futbol mantelitesi de etkileyiciydi” dedi. Bu arada PSV, bugünkü maça üç önemli asından yoksun çıkacak. Sakatlıkları devam eden Culina, Afellay ve De Costa forma giyemeyecek, dizindeki sorunu atlatan Farfan kadroda yer alacak.