Olmadı Aslanım! 'Avrupa Fatihi' Galatasaray, UEFA Kupası'nda grup maçlarına Fransa'da Chaban Delmas Stadı'nda kötü bir başlangıç yaptı. Fenerbahçe ile sevindiğimiz, Beşiktaş ile coştuğumuz Avrupa haftasında G.Saray'ın yenilgisi ile yıkıldık. Galatasarayımız, dün çok iyi başladığı bir maçı çok kötü bitirdi. Resmen 3 puanı rakibine altın tepside hediye etti. Ne yapalım! Bize de 'beşer şaşar' yani "İnsan her zaman yanılabilir" demek düşüyor.

Maça fırtına gibi giren G.Saray, 21'de Nonda'nın penaltı golü ile öne geçti. Ardından Nonda ile 5, Ümit Karan ile 2 yüzde yüzlük gol pozisyonundan yararlanamadık. Sonrasında mı? "Atamayana attılar maalesef!" Bordeaux, hata üstüne hata yapan G.Saray defansını geçerek önce 52'de Cavenaghi ile eşitliği sağladı, 63'te Chamackh'ın golü ile galibiyete ulaştı. 87'de Ümit Karan'ın ceza sahasında yere indirilişine hakem "Devam" diyerek, bir penaltımızı vermedi.


***

Şanssızlık!

"Elimize geçirdiğimiz, normalde kazanmamız gereken bir maçı 15 dakikada rakibimize verdik. Hazmetmek gerçekten zor".

Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp, Bordeaux'ya mağlup olmaktan dolayı büyük üzüntü yaşadığını söyledi. Alman çalıştırıcı, "Normalde kazanmamız gereken bir maçı 15 dakikada rakibimize verdik. Golleri engelleyemedik. İlk yarıda pozisyonları değerlendiremezseniz, sonuç olarak böyle bir mağlubiyet alıyorsunuz. Performansımızın çok altında bir futbol oynadık" dedi.

BOŞA YERE ATTILAR
ALMAN çalıştırıcı konuşmasını şöyle tamamladı: "Gol yediğimiz dakikalarda yorgun değildik. Maç sonu Bordeaux oyuncularının yorgunluktan ayaklarına kramplar girdiğini de ben kendim gördüm. Oyuncuların kendisini sık sık yere atmasını tasvip etmiyorum. Özellikle uluslararası seviyede hakem faul vermiyorsa, kendinizi yere atmanın ve faul istemenin mantığı yok."