Sonuçlar 1 to 3 of 3

Konu: Silahlarınızı bırakın

 1. #1
  KaNKuRT
  Guest

  Default Silahlarınızı bırakın

  BEYAZ Saray’ın, Kuzey Irak’daki bölgesel Kürt yönetimine terör örgütü PKK’ya karşı acil olarak harekete geçilmesi yönündeki baskısı sonuçlarını vermeye başladı. Mesut Barzani yönetimindeki Kürt yönetimi PKK’ya şiddetten vazgeçmesini ve silahlı mücadeleyi bırakması çağrısı yaptı. Yerel meclis de, Barzani ve Irak Devlet Başkanı Celal Talabani’ye sorunun çözümü yönündeki çabalarından ötürü tam destek verdi. Yerel meclis Türkiye ile dostluk ilişkilerini güçlendirmek istediklerini bildirirken, ilk kez bir sonuç bildirisi yayımladı. 4 maddelik bildiride PKK’ya şu çağrılar yapıldı:


  Siyasi hedeflerimize ulaşma noktasında şiddetin esas alınamayacağı inancındayız.

  Irak Anayasası’na bağlıyız. Irak topraklarının komşu ülkelere karşı bir saldırı merkezi olmasını hiçbir şekilde kabul etmeyiz.

  PKK’ye şiddete sığınmama ve çalışma programlarında silahlı çatışmaya girmemeleri çağrısında bulunuyoruz. En iyi yol diplomatik çalışmadır.

  Nereden gelirse gelsin her türlü terörü şiddetle kınıyoruz.

  Bu arada Celal Talabani’nin sert çıkışlarıyla bilinen oğlu ve bölgesel Kürt yönetiminin Washington temsilcisi Kubad Talabani’nin ofisinden yapılan açıklamada, Irak topraklarının komşu ülkelere terörist saldırılar için kullanılmasının “kabul edilemez” olduğu belirtildi.

 2. #2

  Default

  Teröre destek veren bi ülke nası bu kadar yüzsüz olabiliyo. Onların demek istedikleri aslında şu şekildedir. " Eski silahlarınızı bırakın, bakın burda daha yenileri var bunlardan alın". Artık bunlara inanmayalım nolur...

 3. #3
  KaNKuRT
  Guest

  Default

  katılıyorum :)

Tags for this Thread

Bookmarks

Gönderme izinleri

 • Yeni Konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız.
 • Eklenti gönderemezsiniz.
 • Mesajlarınızı düzenleme izniniz yok.
 •