Sonuçlar 1 to 3 of 3

Konu: Şeytan Yemini - Jean-Christophe Grangé

 1. #1
  YaGMuR_CiNi
  Guest

  Default Şeytan Yemini - Jean-Christophe Grangé  Kitabın adı: Şeytan Yemini
  Kitabın yazarı: Jean-Christophe Grangé
  Çevirmen: Şevket Deniz
  Orijinal adı ve dili: Les Serment des Limbes - Fransızca
  Orijinal yayın yılı: 2007
  Sayfa sayısı: 520

  Grangé, farklı bir bakış açısıyla kaleme aldığı "Kötülüğün Kaynağı" üst başlıklı üçlemesinin ikinci kitabı şeytan Yemini’nde soluk soluğa okunan şeytani bir kara kitap yazdı.
  Polisiye gerilim gibi başlasa da insanın tüylerini ürperten metafizik unsurlar romanda öylesine güzel harmanlanmış ki tüm insanlığın ortak sorgulamaları olan iyilik, kötülük, şeytan, inanç, satanizm, din, arkadaşlık ve ölüm konularındaki zayıflıklarımız öylesine ince yerlerinden yakalanmış ki soluksuz bir okuma vaat ediyor.
  Ölüm yolundan geri dönmeyi başaranlar deneyimlerinde hep aynı verileri anlatırlar. Uzun karanlık bir yol ve ucunda görünen parlak bir ışık.Ya o yolun sonunda parlak bir ışık yoksa?..
  Öldükten sonra geri dönenler hep iyilikleri mi beraberlerinde getirirler?..
  Ölüme Yakın Deneyim "diğer taraf"tan dünyaya neler taşır?..
  Araf’a yapılan yolculuktan herkes eskisi gibi mi döner?..
  Araf yolcularını dünyaya kim, hangi şartla yolcu eder?..
  Grangé nefes kesen sayfaların arasına metafizik ürpertilerin yanı sıra entomolojiyi, tıbbi, farmakolojiyi, böcekbilimi, kısaca bilimi yerleştirmekle, gerilim kadar gerçeklik ve mantık dengesinde de mükemmeli yakalamış.

  Birbirinin benzeri cinayetler işlenmektedir. Bu cinayetlerin ortak noktaları, katillerinin öldükten sonra hayata döndürlmüş ve uzun süre komada kalmış insanlar olmasıdır. öldürülen kişiler de onların komaya girmesine sebep olan kişilerdir. Bir tür intikam cinayetleridir bunlar. Ancak bu kişiler gerçekten katil midir? Yoksa verilen emirleri uygulayan birer piyon mudurlar? Avrupa'nın birbirinden uzak kentlerinde işlene bu cinayetler nasıl bu denli benzerlik içermektedir? Yoksa katil tek bir kişi midir? Kendini şeytanın yerine koyan , kendini şeytan sanan biri. Belki de şeytan gerçekten yeryüzüne inmiştir.


  Jean-Christophe Grangé
  Fransız yazar Jean-Christophe Grangé 1961’de Paris’te doğdu. Serbest gazeteci olarak çeşitli haber ajansları ve gazeteler için çalıştı. "Paris-Match" için gezi-macera röportajları, "Figaro Magazine" için bilimsel röportajlar hazırladı. Leyleklerin göçü üzerine hazırladığı yazı dizisinden esinlenen "Leyleklerin Uçuşu" adlı ilk romanı 1994’te yayımlandı. Bu kitap sekiz bölümlük bir TV dizisi haline getirildi. Fransa’da 450 000 adet satan ve dünyada 20 dile çevrilen "Kızıl Nehirler" yazarın ikinci romanı. Grangé’nin üçüncü romanı "Taş Meclisi" ise eylül 2000’de çıktı ve yalnız Fransa’da kısa sürede 150 000 adet sattı. Mathieu Kassovitz tarafından filme çekilen ve başrollerini Jean Reno ve Vincent Cassel’in oynadığı "Kızıl Nehirler" Hollywood’u keşfetmek için iyi bir koz.

 2. #2

 3. #3
  hellin
  Guest

  Default

  Okudum, tavsiye ederim okuyun.Eski kitaplarıyla haşır neşir olduysanız, bu kitapta en azından ilk başlarda biraz sıkılabilirsiniz ama geçici korkmayındeli:

Similar Threads

 1. Şeytan diyorkiiii ... :))
  By YaGMuR_CiNi in forum Forum oyunları
  CEvaplar: 83
  Son Mesaj: 16-07-09, 16:40
 2. Şeytan ve Dostları
  By eray2509 in forum Hayata Dair
  CEvaplar: 1
  Son Mesaj: 22-04-09, 17:47

Tags for this Thread

Bookmarks

Gönderme izinleri

 • Yeni Konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız.
 • Eklenti gönderemezsiniz.
 • Mesajlarınızı düzenleme izniniz yok.
 •