Sonuçlar 1 to 2 of 2

Konu: Yeni bir edebiyat dergisi: Raftakiler

 1. #1
  YaGMuR_CiNi
  Guest

  Default Yeni bir edebiyat dergisi: Raftakiler

  Altınbilek Yayınları’nın bir projesi olarak yayın dünyasına girecek olan “Raftakiler” adlı dergi, edebiyat ve sanat dünyasından toplumun her kesimini haberdar etme amacında.

  Edebiyatın eğlendirici yönünü ön plana çıkaracak bir dergi yaratma fikrinden hareketle başlayan projenin içeriği, kültür ve sanatın diğer alanlarının da bu tür bir çalışmaya gereksinimi olduğu düşüncesiyle genişletildi.
  Bu amaçlarını “göle değil okyanusa maya çalmak” olarak tanımlayan derginin Genel Yayın Yönetmeni Mine Kut, amaçlarının Türkiye’nin her yerine ulaşacak, sevimli, sıkıcı olmayan bir dergi çıkarmak olduğunu belirtiyor.
  Edebiyat ve sanatın birçok alanında çok değerli sanatçılar yetiştiren ülkemizin, üretmekten uzaklaşıp tüketmeye yönelmesinden bu yana unutulan değerlerin yerinin boş kaldığını söyleyen Kut, “Artık geçmişte kaybolan değerler için bir şeyler yapmak gerek. Biz bir adım atıp, kendi alanımızda yapabileceğimizin en iyisini yapmak istedik ve projemize gönülden destek veren dostlarla birlikte çalışmaya başladık” diyor.

  Aylık bir dergi olan Raftakilerin içeriğinde yeni çıkan kitapların tanıtımları, genç yazarların yazıları, edebiyat alanında isim yapmış yerli ve yabancı yazarların edebiyata bakışı, kendi alanında isim yapmış sanatçılarla röportajlar, edebiyat ve sanat dünyasından kısa haberler ve sanat ve edebiyat eleştirileri yer alıyor.

  Altınbilek Yayınları,Hollandalı yazar Van Der Meer’in “Omzumdaki Melek” ve Belçikalı yazar Anne Provoost’un 2006 Uluslararası Dublin Edebiyat Ödülü alan “Nuh’un Gemisi” adlı romanlarını Türk okuyucusuyla buluşturmuştu.

 2. #2

  Default

  abone olmali , çok severim edebiyati :)

Similar Threads

 1. Gırgır dergisi Gökçek'i çok kızdıracak!
  By 20kentli in forum Türkiye'den haberler
  CEvaplar: 1
  Son Mesaj: 24-12-08, 22:22
 2. Edebiyat Tarihindeki Kadın Şairler..
  By YaGMuR_CiNi in forum Edebiyat
  CEvaplar: 0
  Son Mesaj: 19-10-07, 22:28

Tags for this Thread

Bookmarks

Gönderme izinleri

 • Yeni Konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız.
 • Eklenti gönderemezsiniz.
 • Mesajlarınızı düzenleme izniniz yok.
 •