Sonuçlar 1 to 3 of 3

Konu: "ne korkunç şey sevmek"

jonquil
    Guest

Exclamation "ne korkunç şey sevmek"

"ne korkunç şey sevmek"

Bulutlar,birbirine sürtünüp parçalanmış gibi yagıyor kar. bitmiyor bulut kırıntıları...karın şüpheli bir sessizliği var; insan aklındaki seslere dalıyor.
    Telefon çalıyor.Emine diyorki , "çolpan ilhan'la konuştum ."emine,vatan gazetenin hafta sonu ekinde çalışıyor . "demlenmiş hayat tavsiyeleri "bölümünü hazırlıyor.telefonda çolpan hanım tavsiyelerini anlatıyor.derken son soruya geliniyor,soruluyor
    -Peki şimdi ne istersiniz?
    -Sadri'nin yaşamasını.
    Galiba arada küçük,derin bir sessizlik oluyor.Çolpan hanım devam ediyor:
    "Zamanını doldurmak için,Sadri'yi düşünmemek için öyle çok çalışıyorum ki...Durmadan.Gece eve geliyorum.Uyuyamıyorum. Dün geceydi, saat sabahın üçü. Gün bitecek nihayet. Bir baktın televizyonda Sadri'nin filmi..."

Çok sevmek birini,sizce de çok korkunç bir şey degilmi?
    Her gelen, bir gün gidecek oldugu gerçeğinide getirir. Belki de bu yüzden kimileri kimsenin gelmesini istemiyecektir. Bir gidişe daha dayanamıyacağı için zamanı çalı çırpıyla,çaputlu bir karışıklıkla,mühim işler kalabalığıyla,ufak tefek heyecanlarla,figüran kalplerle dolduracaktır.

Çünkü insanı,birini sevmeden önceki halinden çok daha yanlız bırakır birinin gitmesi .
    Zaten belki de,bir öncenin olduğunu unutabilir kişi, Sabah nasıl kalkardın sen o gelmeden önce? Gece ne yapardın o hiç yokken? sen kimdinki zaten?nasıl bir şeydin ki sen?
    insan kendinin ne olduğunu bile unutabilr bazen
    Birini sevmek sizce de çok korkunç bir şey değil midir sırf bu yüzden?
    ya da belki de hiç gelmez, hiç bitmez...

İnsanlar nasıl bundan korkmaz?
    Düşünsenize,bir ömürde sadece bir hayat!
    Başladığı gibi bitecek bir hikaye, başından sonuna.serim,düğüm,sonuç ve güle güle, bütün bir hayat tek bir kişiyle...
    Oysa hayat,tek bir hikayeden ibaret olamayacak kadar geniş ve derindir herhalde...Tek birini sevmekle nihayet bulacaksa hayatın...Düşünsene,elindeki tek bir hayatı,birine,bütün bu dünya kalabalığı içinde bir tek kişiye vermek ...
    Yok,yok;dünyanın en korkunç şeyidir birini sevmek.
    İnsan kendi gözünden çıkan ışığı görür,gözünün parladığını bilir. O seviyor diye kendini seversin birden, gün boyu pamuklar içinde.Kötü rüya gördügünde uyandırıp hemen...Sonra uyuyu verirsin daha o "Geçti geçti" derken. Komik şeyler olur evin koridorlarında,tam günün beklenmedik bir noktasında. "Ben şimdi neyapayım?"dersin,insanlıkla baş edemediğin anlarda.Hiç olmsa, evde bir nefes olur. Sabah kalktıgında komik rüyanı anlatacak biri. Kahvaltıda İki yumurta. Uzun yolculuklardan döndüğünde evde çiçekler,
    "Yorgunum"diyecegin biri.
    Bunlar olmadığında...Bilirsiniz, tepside kahvaltı, demlikte hep arta kalan çay, uykuya dalarken kulak tırmalayan kendi nefesinin sesi,bir gün yanlız ölme endişesi..."ben nasıl yaşıyordum ondan önce?"tedirginliği.
    Dünyanın en korkunç şeyidir sevmek birisini.

jojua
    Guest

ne mutlu sevgilerine bir hayata sığdırabilenlere

Alıntı Orijinal mesajı yazan :jojua Mesajı Göster
    ne mutlu sevgilerine bir hayata sığdırabilenlere
    onlar Allahin sevgili kullari
    anlamli bir yaziydi..