Sonuçlar 1 to 4 of 4

Konu: Bursasporumuz-Özlüce tesisleri açılıyor!

 1. #1
  UFB16
  Guest

  Default Bursasporumuz-Özlüce tesisleri açılıyor!  Özlüce Tesisleri Açılıyor

  Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılıan Özlüce Tesislerinin açılış töreni 7 Kasım Çarşamba günü saat:14:00 de yapılıyor.Açılışa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu`nun yanı sıra Bursa A Protokolu, Yönetim Kurulumuz, A takım Teknik Heyeti ve futbolcularımız, eski yöneticilerimiz ile Futbol Okulu öğrencileri katılıyorlar.

  Açılışı LİG TV Özlüce`den canlı olarak yayınlayacak.

 2. #2
  UFB16
  Guest

  Default Veeee Bursasporumuzun Özlüce Tesisleri Törenle Açıldı!  Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Kulüpler Yasası'nı 2008 yılında çıkaracaklarını, Futbol Federasyonu'nun da tamamen futbolun kendi aktörlerine bırakacaklarını ve sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesi konusunda çıkarılan yasayı da revize edeceklerini belirtti.
  Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 100 dönümlük arazi üzerinde 8 milyon dolara yaptırılan ve Bursaspor Kulübü'ne devredilen Özlüce Tesisleri'nin açılış törenine katıldı. Törende konuşan Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, 2008 yılında Kulüpler Yasası'nı çıkartarak kulüplerin kurumsal hale gelmesini sağlayacaklarını belirterek, 'Kulüplerin mali yapılarının sağlam olmasına imkan tanıyacak bir yasaya ihtiyacımız var. Bunu inşallah Kulüpler Yasası içinde dizayn edeceğiz. Bir
  diğer yasal çalışma, futbolun yönetimine ilişkin. Fedarasyon özerk olan bir kuruluş. Özerkliği tartışılıyor. Bakanın gözetim yetkisinden, Başbakanlık Teftiş Kurumu'ndan dolayı tartışılıyor. Bunu tam anlamıyla futbolun kendi aktörlerine bırakacağız. Futbolun yönetimini futbol ailesinin kendisine teslim edeceğiz. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. En objektif şekilde bunu parlamentoya sunacağız. 2008 yılında, geçmişte yaşadığımız tartışmalar son bulacak. Futbolun yönetimi, idaresi en iyi şekilde
  yapılacak. Kulüp yöneticileri, hakem hatasından dolayı, başka konulardan dolayı değerli zamanlarını harcamayacaklar. Bizim görevimiz oyunun kurallarını tarafsız şekilde ortaya koymaktır' diye konuştu.
  Sahalarda görülen şiddet ve düzensizliğin önlenmesiyle ilgili yasayı da revize edeceklerini anlatan Başesgioğlu, 'Statlarda sportmenlikle bağdaşmayan uygunsuz hareketler olmasın. Bunu da spor ailesiyle birlikte hayata geçireceğiz. Sporcularımızın çalışma akitleri, iş ilişkileri sağlıklı yasal zemine oturtacağız. Faal futbolu bıraktıklarında gelir güvencesine kavuşturacağız. Sporcu sağlığı konusunda çalışmalar yapacağız. Sporun bütün branşlarına ağırlık vereceğiz. Lisanslı sporcu ve kulüp sayısını
  artırmak istiyoruz. Spora gönül veren herkesin yardım ve desteğine ihtiyacımız var' dedi.
  Bursa Valisi Nihat Canpolat ise, Bursaspor'un kenti kenetleyen kavramların başında geldiğini ifade ederek, müşterek arzularının Bursaspor'un daha iyi yerlere gelmesi olduğunu bildirdi.

  'YENİ MESUT, ESER VE SEDAT 3'LER YETİŞECEK'
  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin ise, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin ise, Türkiye'nin 2002'den bu yana başta ekonomi olmak üzere her alanda değişimi yakaladığını ifade ederek, 'Bu koşuda Bursa'yı geride bırakmamak için projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Yerel kalkınma hamlesini 2004'te başlattık. Belediyecilikte hizmetlerin çıtasını oldukça yükselttik. Ulaşım, kentsel dönüşüm, çevre, altyapı, planlama, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle Bursa kabuk
  değiştiriyor. Bursa sürekli gelişim ve değişimin içinde. Bursa özde marka modern bir kent olma yolundadır. Sporda elimizi taşın altına koyduk. Özlüce Tesisleri, Bursaspor ve Türk sporuna verdiğimiz sözde değil, özde desteğin kendisidir. Çağdaş kompleks Bursaspor'a büyükşehirin armağanıdır. Biz Bursaspor'un geleceğini sağlam temeller üzerine kurması için kurduk. 100 dönüm arazi, 2 saha bitti. Yüzme havuzu içinde, kondisyon salonu, saunası, başkan ve yönetim kurulu odaları, seminer ve sergi salonu bulunuyor. Teknik direktör ve futbolcu odaları var. Adeta 5 yıldızlı tesisi, Bursaspor'a armağan ettik. Futbol okulu ve kapalı salon, bu tesislerde gerçekleştirilecektir. Bu tesislerde yeni Eserler, Mesutlar, Sedat 3'ler, yeni Bursaspor'un gözbebekleri yetişmiş olacaktır. Bursaspor, Bursa'nın üst kimliğidir. Bursa'yı seven herkes bu kimliğe sahip çıkmalıdır.

  Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'ya bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Bursaspor'un atağa kalkması için bu çağrıyı desteklediğimi ilan ediyorum.

  Bursaspor'un 8-10 trilyon civarında SSK ve vergi borçları var. Tüm Bursasporlular takımı sahiplenmeli. Bursa ve Bursaspor'a yeni sayfa açacağız. Bursaspor'un ilk 5'te ve şampiyonluğa aday olması lazımdır' diye konuştu.

  Bursaspor Kulubü Başkanı İbrahim Yazıcı da, büyük Bursaspor'u oluşturma yolunda her kesimden Bursalıyı el ele vermeye ve güç birliği yapmaya davet ederek, 'Bursa kenti sportif başarı bekliyor. Bursaspor'un içinde bulunduğu zor duruma tüm kent sahip çıkmalıdır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Hikmet Şahin'e teşekkür ediyorum. Özlüce Tesisleri'nin Bursa kulübe, büyük taraftara, kente hayırlı olmasını diliyorum' dedi.

  Açılış töreni sırasında Bursaspor Kulubü Başkanı İbrahim Yazıcı, Bakan Başesgioğlu, Vali Canpolat ve Başkan Şahin'e 16 numaralı formayı armağan etti. Kurdela kesiminin ardından protokol mensupları eski Bursaspor kalecisi Gündüz Özcephe'ye penaltı atışı yaptılar. Törene katılanlar daha sonra tesisleri hep birlikte gezdiler.

 3. #3

  Default Bursasporumuza Hayırlı Olsun

  Bi Bursasporlu olarak tesislerin takımımıza hayırlı olmasını dilerim.

 4. #4
  UFB16
  Guest

  Default

  Amin işallah:deli1:

Similar Threads

 1. Bursasporumuz-Finaller ve Kupalar
  By UFB16 in forum Bursaspor
  CEvaplar: 2
  Son Mesaj: 02-10-08, 03:20
 2. Kasımpaşa 0 - 2 Bursasporumuz
  By Azteğmen in forum Bursaspor
  CEvaplar: 1
  Son Mesaj: 01-12-07, 19:26
 3. Bursasporumuz 1-0 Konyaspor
  By Azteğmen in forum Bursaspor
  CEvaplar: 0
  Son Mesaj: 25-11-07, 23:21
 4. V.Manisaspor 1 Bursasporumuz 1
  By UFB16 in forum Bursaspor
  CEvaplar: 1
  Son Mesaj: 11-11-07, 00:43
 5. Bursasporumuz-Kuruluş
  By UFB16 in forum Bursaspor
  CEvaplar: 0
  Son Mesaj: 06-11-07, 20:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Gönderme izinleri

 • Yeni Konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız.
 • Eklenti gönderemezsiniz.
 • Mesajlarınızı düzenleme izniniz yok.
 •