Sonuçlar 1 to 4 of 4

Konu: ABD'li bilim adamından ilginç iddia: Zaman makinesi yapabilirim

 1. #1
  mazkara
  Guest

  ABD'li bilim adamından ilginç iddia: Zaman makinesi yapabilirim

  Amerikalı bilim adamı Ronald Mallett, geçmişte ölmüş babasını kurtarmak için zaman kavramı üzerinde çok araştırma yaptığını ve bir zaman makinesi icat edebileceğini iddia etti.  Amerika'nın Connecticut Üniversitesi'nde bir fizik profesörü olan 62 yaşındaki Ronald, daha 50 yıl öncesinde zaman makinesi araştırmalarına karşı ilgi duyduğunu aktardı. Amerikan ve Çin medyasında yer alan bir habere göre daha 10 yaşındayken kalp krizinden babasını kaybeden Ronald, babasının ölümünü aşırı içki ve sigara tüketimine bağlıyor. 'Zaman Makinesi' adlı romanın en sevdiği kitap olduğunu söyleyen Ronald, araştırmaları sonucu zamanın bir çeşit boşluk olduğunu keşfettiğini, bu boşluk içinde ileri geri hareket edilebileceğini iddia ediyor.

  '120 BİN STERLİNE BİR ZAMAN MAKİNESİ YAPABİLİRİM'

  Zamanı değiştirmenin sırlarını kavradığını söyleyen Profesör Ronald, "120 bin sterline bir zaman makinesi yapabilirim" dedi. Daha küçük yaşlarda böyle bir hayalinin olduğunu ifade eden Ronald, kısa süre sonra Einstein'ın zaman kavramı ile ilgili teorilerinin yayınlanmasıyla hayallerinin gerçek olabileceğine inanmaya başladığını belirtiyor.

  Ailesindeki fakirlikten dolayı gerekli araştırmaları yapamayan Ronald, hayallerini gerçekleştirmek için Amerikan hava kuvvetlerine katılma kararı alır. Amerikan hava kuvvetlerinde elektrik bölümünü bitiren Ronald, 1973 yılında profesör unvanını kazanır ve bir akademisyen olarak Connecticut Üniversitesi'nde çalışmalarına devam eder.

  AMERİKA'NIN TEK SİYAHÎ FİZİK PROFESÖRÜ

  Yaptığı araştırmalarla büyük ilgi toplayan Ronald Mallett, Amerika'nın tek siyahî fizik profesörü unvanını da elde eder. İcat edeceği zaman makinesinin ünlü İngiliz romanı 'Zaman Makinesi'ndeki kızaktan ya da 'Geleceğe Dönüş' adlı filmdeki araba sistemlerinden çok farklı olduğunu söyleyen Ronald, yuvarlak şeklinde bir lazer çekim alanı oluşturacağını, çekim alanının merkezindeki kuvvetle zamanı hareket ettirebileceğini iddia ediyor.

  Konuyla ilgili yayınlanan haberlerde, birçok bilim adamı konuya şüpheyle yaklaşıyor olsa da, teorik olarak böyle bir makinenin geliştirilemeyeceğini ise kimsenin ispatlayamadığı ifade ediliyor. Ronald, icat edeceği yeni aletle, filmlerde veya romanlardaki gibi istenilen zamana gidilemeyeceğini, sadece zaman makinesi kurulduktan sonra en erken zaman makinesinin kurulduğu güne dönülebileceğini iddia ediyor.

 2. #2
  mazkara
  Guest
  Bu adama gülmek istiyorum...muha:muha:

 3. #3
  The Avatar
  Guest

  Default

  zaman makinesi mi yapacakmış ::D

 4. #4

  Peh

  tabe canım. Sen onu yap ben de koşarak ışık hızını geçecem...

Similar Threads

 1. CEvaplar: 0
  Son Mesaj: 16-11-10, 00:37
 2. Bilim adamlarını şaşkına çeviren olay
  By Peppermint in forum Dünya'dan haberler
  CEvaplar: 4
  Son Mesaj: 09-11-09, 00:46
 3. NASA' dan büyük iddia : 2013'de uzaylılarla buluşacağız !
  By The Avatar in forum Bilim ve Teknoloji haberleri
  CEvaplar: 1
  Son Mesaj: 20-08-09, 12:57
 4. Bilim dünyası bu kızı konuşuyor
  By mazkara in forum Dünya'dan haberler
  CEvaplar: 0
  Son Mesaj: 08-05-08, 00:10
 5. Zaman makinesi yarın ziyarete kapanıyor
  By 20kentli in forum Dünya'dan haberler
  CEvaplar: 0
  Son Mesaj: 08-04-08, 11:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Gönderme izinleri

 • Yeni Konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız.
 • Eklenti gönderemezsiniz.
 • Mesajlarınızı düzenleme izniniz yok.
 •